Kardin: Pronaći Ćuruvijine ubice

Izvor: Mondo, 04.Maj.2013, 00:01   (ažurirano 02.Apr.2020.)

Kardin: Pronaći Ćuruvijine ubice

Američki senator Ben Kardin založio se danas, povodom Svetskog dana slobode štampe, da što pre budu otkrivene ubice novinara Slavka Ćuruvije.

Kardin, koji predsedava američkom Helsinškom komisijim, zatražio je da prestane nasilje nad novinarima, posebno podsetivši na četiri ubistva novinara u državama članicama OEBS-a, među kojima je i Ćuruvijino.

"Slobodni i nezavisni mediji su kamen temeljac obaveza koje su preuzele zemlje članice OEBS-a, ali su u mnogima >> Pročitaj celu vest na sajtu Mondo << od njih novinari i dalje maltretirani, preti im se, a u najgorim slučajevima se i ubijaju, a napadači prolaze bez kazne", istakao je američki senator.

On je podsetio da se ove godine navršilo 14 godina od ubistva Ćuruvije, "novinara i urednika koji je pred Helsinškom komisijom nekoliko meseci pred ubistvo govorio o pritiscima tadašnjeg režima Slobodana Miloševića".

Senator Kardin je izrazio nadu da će komisija Vlade Srbije, osnovana u februaru, dovesti do utvrđivanja odgovornosti za ubistvo Slavka Ćuruvije.

(Tanjug, foto: printscreen)

Nastavak na Mondo...



Pročitaj ovu vest iz drugih izvora:
Povezane vesti

Senator Kardin: Pronaći Ćuruvijine ubice

Izvor: RTS, 04.Maj.2013

Američki senator Ben Kardin založio se, povodom Svetskog dana slobode štampe, da što pre budu otkrivene ubice novinara Slavka Ćuruvije...Povodom Svetskog dana slobode štampe američki senator Ben Kardin založio se da što pre budu otkrivene ubice novinara Slavka Ćuruvije...Kardin, koji predsedava...

Nastavak na RTS...

Napomena: Ova vest je automatizovano (softverski) preuzeta sa sajta Mondo. Nije preneta ručno, niti proverena od strane uredništva portala "Vesti.rs", već je preneta automatski, računajući na savesnost i dobru nameru sajta Mondo. Ukoliko vest (članak) sadrži netačne navode, vređa nekog, ili krši nečija autorska prava - molimo Vas da nas o tome ODMAH obavestite obavestite kako bismo uklonili sporni sadržaj.