Karcinom hara Rudnikom

Izvor: Vesti-online.com, 09.Jul.2013, 12:43   (ažurirano 02.Apr.2020.)

Karcinom hara Rudnikom

Za 12 godina u varošici Rudnik i okolini broj obolelih od karcinoma povećan je 25 puta, rečeno je u rudničkoj ambulanti Doma zdravlja iz Gornjeg Milanovca.

Foto: Arhiva

Lekar Predrag Jakšić rekao je za beogradske agencije da su na prvom mestu oboljenja su rak pluća a zatim dojke i prostate.

 

"Kada sam 2001. godine počeo da radim u ovoj ambulanti bila su registrovana tri obolenja od karcinoma a danas ih je više od 70 i svi su verifikovani >> Pročitaj celu vest na sajtu Vesti-online.com << u bolnici u Gornjem Milanovcu i onkološkim ustanovama u Beogradu i Kragujevcu", kazao je Jakšić.

 

Jakšić je rekao nije u situaciji da zvanično saopšti uzroke ovolikog povećanja obolelih od raka na Raduniku, planini koja je u prvoj polovini prošlog veka bila proglašena za "vazdušnu banju Srbije".

 

"Dolazili su stručnjaci iz nadležnih republičkih instituta i vršili istraživanja kada je utvrđeno da postoje prirodna zračenja, mada deo štetnih delovanja može da bude i od posledica NATO bombardovanja 1999. godine", rekao je Jakšić.

Nastavak na Vesti-online.com...



Pročitaj ovu vest iz drugih izvora:
Napomena: Ova vest je automatizovano (softverski) preuzeta sa sajta Vesti-online.com. Nije preneta ručno, niti proverena od strane uredništva portala "Vesti.rs", već je preneta automatski, računajući na savesnost i dobru nameru sajta Vesti-online.com. Ukoliko vest (članak) sadrži netačne navode, vređa nekog, ili krši nečija autorska prava - molimo Vas da nas o tome ODMAH obavestite obavestite kako bismo uklonili sporni sadržaj.