Kao devojčica jedina preživela pad aviona sa 154 mrtvih: I danas rado letim

Izvor: Blic, 16.Maj.2013, 21:36   (ažurirano 02.Apr.2020.)

Kao devojčica jedina preživela pad aviona sa 154 mrtvih: "I danas rado letim"

Sesilija Kroker, koja je 1987. godine, kao četvorogodišnja devojčica, čudom jedina preživela pad aviona u Detroitu, prvi put je progovorila o svom životu. Mada je na nesreću svakodnevno podsećaju ožiljci na duši i na telu, Krokerova (30) hrabro živi svoj život i kaže da se ne boji letenja i aviona. Sesilija Kroker: Tetovažu sam napravila da bi me podsećala šta sam preživela

- Na nesreću pomišljam svakodnevno. Svaki pogled u ogledalo podseti me nju - kaže ova >> Pročitaj celu vest na sajtu Blic << Sesilija Kroker koja ima ožiljke po rukama, nogama i čelu.

U padu aviona koji je zauvek obeležio njen život poginulo je 154 putnika uključujući i njenu porodicu - roditelje i brata. Poginuli su svi, osim nje.

- Telo mi je obeleženo tolikim ožiljcima protiv moje volje, a ovo sam odlučila da sama stavim na njega - priča Kroker pokazujući tetovažu aviona na levom ručnom zglobu.

Sesilija neposredno posle nesreće

- Tu tetovažu sam napravila da bi me podsećala šta sam preživela - kaže Krokerova u novom dokumentarnom filmu “Jedini preživeli”.

Kada se avion kompanije “Nortvest erlajnz” na letu 255 srušio u predgrađu Detroita poznatom kao Romulus, za njim je ostao trag raskomadanih tela, delova aviona i razbacanih časopisa i poslužavnika sa hranom koji se pružao kolimetar i po. Uzrok pada bilo je oštećeno levo krilo koje je otkinulo levi motor, posle čega se letelica sudarila sa zgradom rent-a-kar kompanije.

Sesilija Kroker je do tada sa porodicom živela u Tampi (Arizona, SAD), a posle nesreće se preselila u Alabamu, kod tetke i teče koji su činili sve da je zaštite od radoznalaca.

Večito pitanje za Sesiliju Kroker: "Zašto baš ja?" Desetine tela prekrivenih žutim kesama posle tragedije iz 1987. godine

Sesilija Kroker tvrdi da je pravu veličinu tragedije koju je preživela shvatila tek naknadno, u srednjoj školi, i da je to za nju bio dodatni stres, praćen osećanjima gneva i krivice, uobičajnim za preživele.

- Pitala sam se: "Zašto nije preživeo moj brat? Zašto niko drugi nije preživeo? Zašto baš ja?" - priča Sesilija Kroker.

Uprkos svemu, tvrdi da avionom leti rado i često, jer je čvrsto ubeđena da je verovatnoća da doživi još jedan udes praktično zanemarljiva.

Film o životu Sesilije Kroker, pod nazivom "Jedini preživeli", uskoro će biti premijerno prikazan u bioskopima. Distributer je uoči premijere pustio u javnost kratke odlomke i omogućio predstavnicima novinske agencije AP da film pogledaju unapred.

Jedini preživeli

Film se bavi sudbinama Sesilije Kroker i još troje "jedinih preživelih" velikih avionskih nesreća:

Džordža Lemsona iz Plimuta u Minesoti, koji je kao 17-godišnjak, 1985. godine, preživeo pad aviona kompanije “Galaksi erlajnz” kod grada Renoa u Nevadi (SAD); Bahije Bakari, koja je 2009. godine, u 12. godini, preživela pad aviona "Jemenija ervejza" u blizini Komoroskih ostrva; Džima Polehinke, pilota koji je 2006. godine kao kopilot preživeo pad "Komerovog" aviona u Leksingtonu (Kenataki, SAD).

Među jedinima preživelima pada nekog aviona je i stjuardesa Vesna Vulović, koja je preživela pad "Jatovog" aviona u Čehoslovačkoj 1972. godine. Priča o njoj nije, međutim, obuhvaćena ovim filmom.

VIDEO > Trejler filma "Jedini preživeli":

Najčitanije SADA:

Nastavak na Blic...






Pročitaj ovu vest iz drugih izvora:
Napomena: Ova vest je automatizovano (softverski) preuzeta sa sajta Blic. Nije preneta ručno, niti proverena od strane uredništva portala "Vesti.rs", već je preneta automatski, računajući na savesnost i dobru nameru sajta Blic. Ukoliko vest (članak) sadrži netačne navode, vređa nekog, ili krši nečija autorska prava - molimo Vas da nas o tome ODMAH obavestite obavestite kako bismo uklonili sporni sadržaj.