Kakav povratak Karlosa Vele!

Izvor: Mondo, 12.Nov.2014, 23:50   (ažurirano 02.Apr.2020.)

Kakav povratak Karlosa Vele!

Napadač Sosijedada posle tri i po godine zaigrao za reprezentaciju Meksika, u pobedi nad Holandijom u prijateljskom meču u Amsterdamu.

Foto: Guliver/Getty Images/Dean Mouhtaropoulos

Karlos Vela dao je dva gola, a Meksiko se makar delimično osvetio Holandiji za poraz u osmini finala Svetskog prvenstva, kada su "sombrerosi" vodili do 88. minuta i na kraju izgubili 2:1.

Holandija - Meksiko 2:3 (0:1)!

Vela je septembra 2010. kažnjen >> Pročitaj celu vest na sajtu Mondo << sa šest meseci zabrane igranja za reprezentaciju, kao jedan od organizatora žurke u hotelu gde je nacionalni tim bio smešten.

Posle toga se vratio samo za jedan prijateljski meč, a onda ga nije bilo čak tri i po godine, što zbog ljutnje na medije, što zbog neslaganja sa selektorima ili "psihološke nespremnosti", kako je sam objašnjavao.

Napadač Sosijedada propustio je i pomenuti Mundijal u Brazilu, da bi u sredu u Amsterdamu konačno zaigrao protiv Holandije i već u 8. minutu dao sjajan gol!

Domaćin je uzvratio u 49. minutu, još lepšim pogotkom Veslija Snajdera, koji je ove jeseni na sličan način rešio istanbulski derbi između Galatasaraja i Fenerbahčea.

Vela u 62. i Ćićarito Ernandez u 69. minutu doneli su Meksiku prednost od 3:1, da bi Dejli Blind još jednim golom iz daljine - ali uz odbitak na putu do mreže - postavio konačan rezultat.

Selektor "lala" Gus Hidink nalazio se pod pritiskom javnosti nakon dva poraza u prva tri kola kvalifikacija za EURO 2016, od Češke i Islanda.

Proslavljeni trener obećao je još pre susreta sa Meksikom da će podneti ostavku ukoliko Holandija u nedelju ne pobedi Letoniju, takođe na Amsterdam areni.

Nastavak na Mondo...



Napomena: Ova vest je automatizovano (softverski) preuzeta sa sajta Mondo. Nije preneta ručno, niti proverena od strane uredništva portala "Vesti.rs", već je preneta automatski, računajući na savesnost i dobru nameru sajta Mondo. Ukoliko vest (članak) sadrži netačne navode, vređa nekog, ili krši nečija autorska prava - molimo Vas da nas o tome ODMAH obavestite obavestite kako bismo uklonili sporni sadržaj.