Izvor: Danas, 09.Mar.2014, 21:03 (ažurirano 02.Apr.2020.)
Kad bih bio vlast, onda bih...
Može li se na osnovu ove srećom brze, na nesreću površne nazovi predizborne kampanje tačno zaključiti kako svaka stranka pojedinačno i najverovatnija njihova kombinacija posebno rešiti ključne opšte i pojedinačne ekonomske probleme zemlje: pokretanje proizvodnje privlačenjem investicija, reformu penzijskog sistema i, mada se o presudnom značaju te teme može raspravljati, reformu radnog zakonodavstva. Za razliku od svojih političkih pandana u Evropi kojoj teže naše se stranke gotovo listom dobro čuvaju da kažu bilo šta konkretno i gotovo bez izuzetka o očekivanim rešenjima govore u kondicionalu (trebalo bi, ili ako bi). S obzirom da nijedna od ličnosti istaknutih u ovoj predizbornoj kampanji, sem Saše Radulovića, nije nepoznata domaćem biračkom telu iz njihovog dosadašnjem političkog ponašanja bi se mogao izvući zaključak čemu barem naginju.











