Izvor: Danas, 09.Mar.2014, 21:03   (ažurirano 02.Apr.2020.)

Kad bih bio vlast, onda bih...

Može li se na osnovu ove srećom brze, na nesreću površne nazovi predizborne kampanje tačno zaključiti kako svaka stranka pojedinačno i najverovatnija njihova kombinacija posebno rešiti ključne opšte i pojedinačne ekonomske probleme zemlje: pokretanje proizvodnje privlačenjem investicija, reformu penzijskog sistema i, mada se o presudnom značaju te teme može raspravljati, reformu radnog zakonodavstva. Za razliku od svojih političkih pandana u Evropi kojoj teže naše se stranke gotovo listom dobro čuvaju da kažu bilo šta konkretno i gotovo bez izuzetka o očekivanim rešenjima govore u kondicionalu (trebalo bi, ili ako bi). S obzirom da nijedna od ličnosti istaknutih u ovoj predizbornoj kampanji, sem Saše Radulovića, nije nepoznata domaćem biračkom telu iz njihovog dosadašnjem političkog ponašanja bi se mogao izvući zaključak čemu barem naginju.

Nastavak na Danas...



Napomena: Ova vest je automatizovano (softverski) preuzeta sa sajta Danas. Nije preneta ručno, niti proverena od strane uredništva portala "Vesti.rs", već je preneta automatski, računajući na savesnost i dobru nameru sajta Danas. Ukoliko vest (članak) sadrži netačne navode, vređa nekog, ili krši nečija autorska prava - molimo Vas da nas o tome ODMAH obavestite obavestite kako bismo uklonili sporni sadržaj.