Izvor: Blic, 28.Apr.2014, 00:13 (ažurirano 02.Apr.2020.)
Kacin pozdravio formiranje vlade
Izvestilac Evropskog parlamenta za Srbiju Jelko Kacin pozdravio je formiranje nove Vlade Srbije, saopšteno je iz njegovog kabineta.
On je istakao da se Srbija nalazi pred velikim ekonomskim izazovima, zbog čega smatra da je od ključne važnosti što je sprovođenje strukturnih reformi postavljeno kao prioritet u ekspozeu Aleksandra Vučića.
Brz i uverljiv napredak Srbije u pregovorima sa Evropskom unijom će pružiti odličan impuls ekonomskom oporavku i stvaranju >> Pročitaj celu vest na sajtu Blic << pozitivnog imidža za strane investicije, poručio je Kacin.
On je naglasio da vladavina prava predstavlja središnji i ključni aspekt pregovora o članstvu u EU, a novi saziv Evropskog parlamenta i Evropske komisije će pružiti svu potrebnu podršku i ekspertizu reforme pravosuđa.
Konačan uspeh i rezultat ovog zahtevnog procesa zavisi od Srbije i njenih lidera, a u interesu celog Zapadnog Balkana je da Srbija što kvalitetnije i brže napreduje na tom istorijskom putu, ocenio je Kacin i dodao da Srbija može sve iznenaditi ako se potpuno posveti tom procesu.
Najčitanije SADA:
















