KRALJ SE PROVUKAO: Valensija bez Đukića ispustila remi sa Realom

Izvor: Kurir, 23.Dec.2013, 00:25   (ažurirano 02.Apr.2020.)

Fudbaleri Real Madrida pobedili su u gostima Valensiju sa 3:2, dok je Selta remizirala sa Osasunom 1:1 u utakmicama 17. kola španske Primere.

Valensija, iako je za protivnika imala Real Madrid, ni po odlasku trenera Miroslava Đukića nije uspela da zabeleži pobedu. Real Madrid je tako zadržao priključak >> Pročitaj celu vest na sajtu Kurir << za vodećim ekipama Primere, Barselonom i gradskim rivalom Atletikom.

Strelci za "kraljevski klub" bili su Anhel Di Marija u 28, Kristijano Ronaldo u 40. i Hese Rodriges u 82. minutu. Golove za Valensiju postigli su Pablo Pijati u 34. i Žeremi Matje u 62.

Real je posle 17 utakmica na trećem mestu sa 41 bodom, dok je Valensija na 11, sa 20.

Na utakmici u Vigu Selta i Osasuna su remizirali 1:1, a oba gola su postigli gostujući fudbaleri. Gosti su poveli u 17. minutu golom Emilijana Armenterosa, ali su u 34. postigli autogol, a svoju mrežu zatresao je Lolo.

Selta se posle ovog remija nalazi na 15. mestu sa 16 bodova, dok je Osasuna i dalje u zoni ispadanja, 18. je, sa 15 bodova.

Espanjol je sa 4:2 pobedio Valjadolid, Barselona je na gostovanju sa 5:2 trijumfovala nad Hetafeom, dok je Atletik Bilbao savladao Rajo Valjekano sa 2:1.