Izvor: B92, 28.Sep.2000, 12:00   (ažurirano 02.Apr.2020.)

KOVACEVIC: POGRESILI SMO, IZVUKLI SMO POUKE

Predsednik beogradskog odbora Srpskog pokreta obnove Miladin Kovacevic ocenio je u cetvrtak da rezultati izbora za Skupstinu grada Beograda pokazuju da je ta stranka zanemarila zelju gradjana da se opozicija ujedini. "Izbori za Skupstinu Beograda pokazali su nesto sto je bilo vidljivo najmanje nekoliko godina, a narocito negde od sredine prosle godine, a to je imperativ gradjana za ujedinjavanje opozicije. SPO je donekle zanemario ankete javnog mnjenja koje su to pokazivale", rekao je Kovacevic >> Pročitaj celu vest na sajtu B92 << agenciji Beta. SPO od pojedinacno najbrojnije stranke u gradskom parlamentu spao na to da vise nema nijednog odbornika. Kovacevic je ocenio da je razlog za takav rezultat i izborni sistem za lokalne izbore, odnosno "nokaut sistem", koji ne odrzava pravi odnos volje gradjana i dobijenih mandata. "Nadam se da ce SPO izvuci pouku i mislim da smo mi pouku vec izveli i potpuno otvoreno je predocili javnosti", rekao je Kovacevic.

Nastavak na B92...



Napomena: Ova vest je automatizovano (softverski) preuzeta sa sajta B92. Nije preneta ručno, niti proverena od strane uredništva portala "Vesti.rs", već je preneta automatski, računajući na savesnost i dobru nameru sajta B92. Ukoliko vest (članak) sadrži netačne navode, vređa nekog, ili krši nečija autorska prava - molimo Vas da nas o tome ODMAH obavestite obavestite kako bismo uklonili sporni sadržaj.