Izvor: B92, 11.Sep.2001, 12:00   (ažurirano 02.Apr.2020.)

KOSTUNICA OSUDIO TERORISTICKE NAPADE NA SAD

Jugoslovenski predsednik Vojislav Kostunica osudio je teroristicke napade na SAD, navodeci da je rec o "teroristickom aktu koji je uperen protiv medjunarodnih organizacija i SAD", prenosi Srna.

"Ovo je nesto sto je uzdrmalo ceo svet i sto je pokazalo da je u dobru i zlu svet zaista globalno selo. Rec je o teroristickom aktu koji je uperen protiv medjunarodnih organizacija i SAD i mi smo nad tom cinjenicom zaprepasceni" - rekao je Kostunica.

On je istakao da nema reci >> Pročitaj celu vest na sajtu B92 << kojom bi covek osudio ovakvu vrstu terorizma, koji je jos jedan dodatni razlog za zabrinutost. "Nase predstave o terorizmu ocigledno ce se menjati i izazivace sustinsku zabrinutost, a mi zivimo na podrucju koje je i te kako izlozeno udarcima terorizma" - rekao je Kostunica.

Jugoslovenski predsednik je naglasio da je o ovim teroristickim akcija sirom SAD, koji su uzdrmali citav svet, bilo reci i na sednici Vrhovnog saveta odbrane SRJ.

Nastavak na B92...



Napomena: Ova vest je automatizovano (softverski) preuzeta sa sajta B92. Nije preneta ručno, niti proverena od strane uredništva portala "Vesti.rs", već je preneta automatski, računajući na savesnost i dobru nameru sajta B92. Ukoliko vest (članak) sadrži netačne navode, vređa nekog, ili krši nečija autorska prava - molimo Vas da nas o tome ODMAH obavestite obavestite kako bismo uklonili sporni sadržaj.