Izvor: B92, 27.Avg.2001, 12:00 (ažurirano 02.Apr.2020.)
KOSTUNICA: DOKAZIMO KOLIKO NAS IMA
Predsednik Jugoslavije Vojislav Kostunica, u pozivu interno raseljenim licima sa Kosova i Metohije da se odazovu registraciji, porucio je da je to u nacionalnom interesu kao i u interesu svakog od njih. "Duboko sam svestan sve nesrece koja vas je zadesila i vise nego spreman i voljan da ucinim sve sto je u mojoj moci da pomognem da se vasi problemi makar unekoliko ublaze, a prvi korak ka tome jeste registracija", kaze se u apelu Kostunice. 'Registracija je bitna da bismo pokazali i dokazali >> Pročitaj celu vest na sajtu B92 << koliko nas na Kosovu ima i sta je sve tamo nasa svojina. Registracija je i mogucnost da sprecimo dalju manipulaciju brojkama kada je rec o nealbanskom, ali i o albanskom stanovnistvu na Kosovu', ocenio je Kostunica, javlja Fonet. 'Registracija nikako ne znaci obavezu izlaska na izbore 17. novembra, niti nekakav prinudni povratak na Kosovo i Metohiju', istice Kostunica i dodaje da ce izlazak na izbore biti moguc samo ukoliko bude stvarno poceo povratak prognanih i ako budu ispunjeni osnovni uslovi bezbednosti.













