Izvor: B92, 03.Jan.2001, 13:00   (ažurirano 02.Apr.2020.)

KORAC: PONAVLJANJE IZBORA ZAHTEVA DEMOKRATSKA PROCEDURA

Iako je jasno da se ponavljanjem izbora na 19 spornih birackih mesta ni za decimalu nece pomeriti ni jedan od ucesnika izbora, procedura se ipak mora postovati i izbori se moraju ponoviti, ocenio je u izjavi za Radio B92 jedan od lidera DOS-a Zarko Korac. "Mislim da ce, cak, vrlo malo ljudi izaci na te ponovljene izbore, ali to, prosto, zahteva demokratija", dodao je Korac, ocenjujuci da to, na zalost, znaci i kasnjenje formiranja srpske Vlade. "Nakon ponovljenih izbora postoji period za >> Pročitaj celu vest na sajtu B92 << zalbu, a postoji i treca mogucnost - da se posle toga jos jednom ponove izbori, ako se ponovo pojavi neka greska ili neki listic viska", rekao je Korac, i dodao da je to lose zbog toga sto "sto vise kasni Vlada, to ce se kasnije krenuti sa veoma ozbiljnim radom na reformama zakonskog i ekonomskog sistema". "Mi vremena nemamo, bukvalno je svakih sedam dana ogroman gubitak za gradjane Srbije', zakljucio je on.

Nastavak na B92...



Napomena: Ova vest je automatizovano (softverski) preuzeta sa sajta B92. Nije preneta ručno, niti proverena od strane uredništva portala "Vesti.rs", već je preneta automatski, računajući na savesnost i dobru nameru sajta B92. Ukoliko vest (članak) sadrži netačne navode, vređa nekog, ili krši nečija autorska prava - molimo Vas da nas o tome ODMAH obavestite obavestite kako bismo uklonili sporni sadržaj.