Izvor: B92, 05.Apr.2001, 12:00 (ažurirano 02.Apr.2020.)
KONGRES TRAZI OSLOBADJANJE ALBANSKIH ZATVORENIKA
Iz americkog Kongresa poslato je ozbiljno upozorenje vlastima u Beogradu da oslobadjanje albanskih politickih zatvorenika - masovno pozatvaranih i po hitnom postupku osudjenih u vreme Miloseviceve vladavine - predstavlja jedan od uslova za realizovanje ovih dana obnovljene pomoci Srbiji i SR Jugoslaviji, javlja SENSE.
U skladu sa nedavno usvojenom senatskom Rezolucijom 60, od vlasti u Beogradu zatrazeno je da se odmah javno publikuje podatak o broju preostalih politickih zatvorenika >> Pročitaj celu vest na sajtu B92 << iz redova kosovskih Albanaca. ''Jugoslovenska skupstina usvojila je krajem februara zakon o amnestiji, ali je tim aktom obuhvaceno samo stotinak od oko 600 zatocenih Albanaca sa Kosova'', upozorio Gordon Smit, predsednik senatskog Potkomiteta za Evropu, posebno ukazujuci na ''neprihvatljivo odlaganje'' resavanja slucaja tzv. ''djakovicke grupe'' od 143 kolektivno osudjena Albanca, cije je pomilovanje vise puta trazeno od predsednika SRJ iz SAD i mnogim drugih zemalja.











