Izvor: B92, 24.Apr.2001, 12:00 (ažurirano 02.Apr.2020.)
KONFERENCIJA O SNABDEVANJU VODOM
U Beogradu u sredu pocinje trodnevna medjunarodna konferencija pod nazivom "Privatizacija u sektoru snabdevanja vodom i kanalisanja". Generalni direktor Beogradskog vodovoda Vladimir Tausanovic rekao je u utorak na konferenciji za novinare da bi skup trebalo da ukaze na moguce pravce privatizacije ili stranih ulaganja u ovoj oblasti. "Potrebno je sagledati iskustva velikih evropskih gradova, a da bi se angazovao neki strani partner, potrebne su pripreme", kaze Tausanovic i dodaje: "Mi treba >> Pročitaj celu vest na sajtu B92 << da se opredelimo u kom pravcu hocemo da idemo i sta je za nas najprihvatljivije, zatim da se izvrsi priprema tenderskih dokumenata koji ce biti upuceni na javnu licitaciju, iza toga analiza svega toga, tako da prema iskustvima iz susednih zemalja taj proces traje izmedju godine i dve godine dana". U dosadasnjim kontaktima sa mogucim ulagacima konstatovano je da se Beogradu proizvodi dovoljno vode da bi se zadovoljile potrebe gradjana, kaze direktor beogradskog vodovoda i dodaje da je 8.500 litara vode u sekundi apsolutno dovoljno u svim vremenskim prilikama. "Problem je neracionalna potrosnja i mi se prema vodi krajnje neodgovorno odnosimo", rekao je Tausanovic i istakao: "Nase kalkulacije od 300-400 litara vode na dan po stanovniku su 2-3 puta vise od proseku od onog koji se koristi u Evropi. Apsolutno je dovoljno 120-150 litara po stanvoniku za sve potrebe koje ima. Mi tu vodu oduzimamo buducim generacijama svojim neadekvatnim ponasanjem".

















