Izvor: B92, 26.Jun.2000, 12:00   (ažurirano 02.Apr.2020.)

KOMANDIRU STRAZE LOGORA MANJACA 15 GODINA ZATVORA

Zupanijski sud u Splitu osudio je u ponedeljak Mirka Graorca na 15 godina zatvora za, kako je sud utvrdio, ratne zlocine pocinjene u logoru Manjaca, kod Banja Luke. Optuzba je teretila Graorca da je pocinio ratni zlocin kao komandant spojne straze u logoru Manjaca, u leto 1992. godine, koji su drzale vojne formacije bosanskih Srba. Graorac se u splitskom zatvoru nalazi od 1995. godine i to mu je bilo drugo sudjenje. Na prvom rocistu, odrzanom 1996. godine u Splitu, on je osudjen na 20 godina >> Pročitaj celu vest na sajtu B92 << zatvora, ali je Vrhovni sud Hrvatske taj slucaj vratio na ponovni postupak. Vrhovni sud Hrvatske je takvu odluku obrazlozio time da su neki svedoci tvrdili da su u BiH uhvaceni kao pripadnici Hrvatske vojske, sto je, prema oceni suda, "moglo imati dalekosezne posledice". U tom logoru prvo su bili smesteni pripadnici Hrvatske vojske i policije, zarobljeni u bosanskoj Posavini, na podrucju Bosanske i Hrvatske Kostajnice, u leto 1992. godine.

Nastavak na B92...



Napomena: Ova vest je automatizovano (softverski) preuzeta sa sajta B92. Nije preneta ručno, niti proverena od strane uredništva portala "Vesti.rs", već je preneta automatski, računajući na savesnost i dobru nameru sajta B92. Ukoliko vest (članak) sadrži netačne navode, vređa nekog, ili krši nečija autorska prava - molimo Vas da nas o tome ODMAH obavestite obavestite kako bismo uklonili sporni sadržaj.