Izvor: B92, 12.Sep.2001, 12:00 (ažurirano 02.Apr.2020.)
KOALICIJA NATO I MUSLIMANSKIH ZEMALJA?
Americki drzavni sekretar Kolin Pauel izjavio je usredu da SAD planiraju da iniciraju osnivanje koalicije koja bi se borila protiv svih vidova terorizma i koja bi ukljucivala ne samo NATO-clanice, nego i muslimanske zemlje. On je istakao da su americki presednik Dzordz Bus i drugi clanovi tima za nacionalnu bezbednost razmatrali planove za preduzimanje koraka za formiranje takve koalicije. Pauel je na konferenciji za novinare rekao da ce biti u kontaktu s generalnim sekretarom Arapske lige Amrom Musom, kao i s jordanskom i egipatskom vladom, javlja Srna.
Napomena: Ova vest je automatizovano (softverski) preuzeta sa sajta B92. Nije preneta ručno, niti proverena od strane uredništva portala "Vesti.rs", već je preneta automatski, računajući na savesnost i dobru nameru sajta B92. Ukoliko vest (članak) sadrži netačne navode, vređa nekog, ili krši nečija autorska prava - molimo Vas da nas o tome ODMAH obavestite obavestite kako bismo uklonili sporni sadržaj.







