Izvor: B92, 21.Jul.2001, 12:00 (ažurirano 02.Apr.2020.)
KO ODBIJE DA HAPSI KARADZICA, OSTACE BEZ POSLA
Premijer Republike Srpske Mladen Ivanic je rekao da ce onaj ko odbije da uhapsi Radovana Karadzica ostati bez posla i dodao da je spreman da podnese ostavku ako parlament RS ne usvoji zakon o saradnji sa Haskim tribunalom. "Pitanje hapsenja Karadzica, nakon sto se usvoji zakon o saradnji sa Tribunalom, postace pitanje obaveze", izjavio je Ivanic u intervjuu za "Slobodnu Dalmaciju", prenosi Srna. On je istakao da institucije RS stoje na raspolaganju Tribunalu oko pomoci za razgovore sa svjedocima >> Pročitaj celu vest na sajtu B92 << i dodao da veliki broj ljudi iz RS ovih dana u Banjaluci razgovara sa haskim istraziocima o pojedinim dogadjajima i veliki broj se odazvao. "Mi smo isporucili i jedan broj dokumenata Tribunalu, koje su trazili i radicemo to i dalje. Mislim da je jako dobra saradnja na osiguranju istrage o masovnjim grobnicama", dodao je on. Ivanic je istakao da svi u Banjaluci znaju da Stojan Zupljanin, cija je optuznice objelodanjena, vec godinama nije u Banjaluci.






