Izvor: Nezavisne Novine, 08.Jul.2018, 11:56   (ažurirano 02.Apr.2020.)

KLM obustavlja letove ka Iranu

AMSTERDAM - Holandska aviokompanija KLM saopštila je danas da će obustaviti letove ka Teheranu zbog "negativnih rezultata i finansijskih izgleda" nakon povlačenja SAD iz nuklearnog sporazuma sa Iranom.

U saopštenju se ističe da će posljednji let sa aerodroma u Amsterdamu krenuti 22. septembra, a da će se avion vratiti 23. septembra.

KLM je obustavio letove ka Teheranu 2013. godine i nastavio je 2016. godine nakon potpisivanja nuklearnog sporazuma.

Aviokompanija KLM dio je grupe "ErFrans-KLM".

U maju je američki predsjednik Donald Tramp povukao SAD iz sporazuma.

Nastavak na Nezavisne Novine...



Pročitaj ovu vest iz drugih izvora:
Napomena: Ova vest je automatizovano (softverski) preuzeta sa sajta Nezavisne Novine. Nije preneta ručno, niti proverena od strane uredništva portala "Vesti.rs", već je preneta automatski, računajući na savesnost i dobru nameru sajta Nezavisne Novine. Ukoliko vest (članak) sadrži netačne navode, vređa nekog, ili krši nečija autorska prava - molimo Vas da nas o tome ODMAH obavestite obavestite kako bismo uklonili sporni sadržaj.