Izvor: B92, 19.Avg.2001, 12:00 (ažurirano 02.Apr.2020.)
KASA: NE MOZEMO CEKATI DO VECNOSTI
Jos trpimo, jos cekamo, jos verujemo: verujemo u to da je ova zemlja sposobna da obezbedi ravnopravnost svim ljudima koji ovde zive- rekao je predsednik Saveza vojvodjanskih Madjara Jozef Kasa, na svecanosti obelezavanja madjarskog nacionalnog praznika Sveti Istvan, u petak uvece u Subotici. Po navodima Madjar so-a, on je konstatovao da su, pored objektivnih teskoca, na delu i brojne retrogradne snage kojima interes i cilj nije u demokratskim promenama zemlje. Za otklanjanje licnih >> Pročitaj celu vest na sajtu B92 << suprotnosti, niskih interesa i zadnjih namera treba vremena, ali ne mozemo cekati do vecnosti, rekao je Kasa. Kako prenosi ANEM, on je pozvao na nacionalno pomirenje medju narodima, u prvom redu vecinsku naciju u cijim redovima jos zivi ideja nacionalne iskljucivosti. Porucujuci u ime vojvodjanskih Madjara i Srbiji i maticnoj zemlji da su potrebni stvarni prijatelji i pomagaci i sa ove i sa one strane, Kasa je stisak ruke madjarskog i srpskog premijera u Subotici u petak naveo kao dokaz da da se menja odnos prema nama sa obe strane, pise Madjar so.






