KAJAK: Dve evro medalje za Srbiju

Izvor: Mondo, 20.Sep.2015, 12:46   (ažurirano 02.Apr.2020.)

Mladi kajakaši Srbije okitili se sa dve medalje na prvenstvu Evrope za juniore i mlađe seniore u rumunskom gradu Brašovu

Mladi kajakaši obradovali su Srbiju.

Srpski kajakaši Simo Boltić i Stefan Vekić osvojili su srebrnu medalju u dvosedu na 500 metara na prvenstvu Evrope za juniore i mlađe seniore u rumunskom gradu Brašovu.

Boltić i Vekić su trku završili u vremenu 1:29,704, a zlato im je izmaklo >> Pročitaj celu vest na sajtu Mondo << za 0,632 sekundi.

Prvo mesto osvojili su Rusi Oleg Gusev i Vladislav Blintcov (1:29,072), dok je bronza pripala češkoj posadi Tomaš Veseli/Jakub Zavrel (1:20,048).

Medalju je osvojila i Marija Dostanić. Ona se okitila bronzanim odličjem.

Treće mesto osvojila je u disciplini K-1 500 metara i to rezultatom 1:58,796 minuta.

Zlato je pripalo Noemi Pap iz Mađarske (1:77,812), a srebro Pernili Knudsen iz Danske (1:57,932).

Od ostalih srpskih takmičara Zoltan Ham zauzeo je peto mesto u disicplini K-1 500 (1:46,864), dok su Marko Mihajlović i Aleksa Turudić bili četvrti u B finalu K2-500 (1:39.388).