Izvor: B92, 26.Feb.2018, 17:04 (ažurirano 02.Apr.2020.)
Junker i Han stigli u Beograd
Beograd -- Prredsednik Evropske komisije Žan Klod Junker i komesar za susedsku politiku i proširenje doputovali su u Beograd.
Oni će popodne razgovarati sa predsednikom Srbije Aleksandrom Vučićem sa kojim su se sastali u vili "Mir".
Za kasnije popodne planirano je i zajedničko obraćanje medijima Junkera i Vučića, kao i zajednička večera.
Predsednika EK i Hana na aerodromu je dočekala ministarka evropskih integracija Jadranka Joksimović, zajedno >> Pročitaj celu vest na sajtu B92 << sa šefom EU delegacije Semom Fabricijem.
Evropski zvaničnici su u poseti regionu, Junker po prvi put u mandatu predsednika Evropske komisije, a cilj je - predstavljanje nove Strategije proširenja i, kako navode u Briselu, obnovljene dinamike i interesa EU za region.
Junkeru i Hanu u sredu će se pridružiti i šefica EU diplomatije Federika Mogerini, a balkansku turneju evropska trojka završava 1. marta u Bugarskoj, gde će zajedno sa premijerom Bojkom Borisovim biti organizovan ručak za lidere zapadnobalkanse šestorke, kojem će prisustvovati i predsednik Srbije.












