Izvor: B92, 21.Maj.2012, 18:45 (ažurirano 02.Apr.2020.)
Josipović:Iskrena čestitka Nikoliću
Zagreb -- Predsednik Hrvatske Ivo Josipović čestitao novom predsedniku Srbije Tomislavu Nikoliću na izboru uz poruku da se nada daljem razvijanju intenzivne saradnje.
"Koristim priliku izraziti nadu u dalje razvijanje intenzivne saradnje između naših zemalja za stabilnost, sigurnost i mir naše regije i celog evropskog kontinenta", navodi se u Josipovićevoj čestitki.
Josipović je, kako se navodi u saopštenju iz njegovog kabineta, istakao da Republika Hrvatska ostaje >> Pročitaj celu vest na sajtu B92 << posvećena podsticanju svestranih dobrosusedskih odnosa sa Srbijom, uključujući davanje pune podrške njenoj integraciji u evroatlantske organizacije.
"U povodu vašeg izbora na dužnost predsednika Republike Srbije upućujem vam iskrene čestitke, te vam želim mnogo uspeha u obavljanju ove odgovorne dužnosti", napisao je Josipović Nikoliću.
Hrvatski predsednik je telefonom razgovarao i s bivšim predsednikom Srbije Borisom Tadićem kojem je, kako je saopšteno, zahvalio na svemu što je učinio za poboljšanje odnosa Hrvatske i Srbije, kao i na doprinosu u uspostavljanju saradnje i trajnog mira u regionu.








