Izvor: SandzakPress.net, 21.Mar.2016, 13:34 (ažurirano 02.Apr.2020.)
Jos jedan veliki ispit Bošnjacima
U historij mi Bošnjaci često smo bili na raskrsću na ispitu na iskušenju ko će da nas predvodi. Na žalost mnogo puta nismo znali,mnogo puta nismo umjeli da razlučimo ko je to najbolji kome treba pružiti šansu kome treba povjeriti emanet. Allah dz.s. i Poslanik a.s. su nam dali smjernice i u ovome, pokazali nam kojim putem trebamo da krenemo kome našu budućnost, budućnost naše djece da prepustimo. Neka vas predvode najučeniji, najiskreniji među vama.” Kad god smo se pridržavali ovih >> Pročitaj celu vest na sajtu SandzakPress.net << principa uspjeli smo napredovali smo.Na žalost mnogo puta a posebno u skorije vrijem mi Bošnjaci nemam priliku da biramo izmedju dobra i zla. Zbog naše neodgovornosti zbog našeg nemara, neosviješćenosti i straha namjetnuto nam je da biramo do skoro uvijek izmedju dva zla ono zlo manje. Mi Bošnjaci posebno u ovom našem napaćenom ali ponosnom Sandžaku više od dvije decenije biramo manje zlo. Kažem manje ali čvrsto sam ubijedjen i odgovorno tvrdim da mi braćo i sestre ne zaslužujemo zlo. Naprotiv mi smo narod koji kroz historiju nije činio zlo drugima,mi smo narod koji pazi na svoga komšiju bez razlike na boju kože, rasu,naciju ili vjeroispovjest to su historiske činjenice. U našim domovima se od pamtivijeka ta priča o poštivanju drugih, suživotu, toleranciji sa velikom važnošću pričala i forsirala mi smo je prihvatali do te mjere da smo u odredjenom vremenu postali lakovjerni, naivni te nas to košta mnogo,mnogo puta ostavivši velike rane koje teško zarastaju.E ta lakovjernost i dobrota nas košta na političkoj sceni vise od dvije-ipo decenije. Ne kažem ja ovo na osnovu priča i nisu ovo pretpostavke, nagadjanja,predvidjanja kao sto neki kažu ,,ma svi su isti” nisu svi isti. Jer ovo su činjenice ovo je surova istina imali su vlast i jedni i drugi,udarali i otvarali rane i jedni i drugi,krivi zbog ovakvog stanja u našem Sandžaku i jedni i drugi jer su zlo,zlo kojem treba stati na kraj. Nameće se pitanje kako? Evo po prvi put hvala Bogu dragome mi Bošnjaci imamo priliku da biramo izmedju manjeg,većeg zla i sa druge strane DOBRA i ISTINE. Bošnjaci,ljudi,narode, Sandžaklije ne smijemo propustiti šansu,ne smijemo biti neodgovorni,lakovjerni,plašljivi ne smijemo protiv savjesti i razuma postupiti i dati šansu ponovo da nas dijele da nam udaraju na Vjeru, Čast, Vakufe, Džamije, Obrazovno-odgojne institucije. Da nas dijel i svađaju dosta je svega vise,mnogo je.!Znamo ko je na čiju inicijativu 2008 udario na nas temelje,temelje opstanka,znamo ko je 15 godina vladao i ponašao se neodgovorno prema narodu koji im je emanet povjerio.Znamo i za ove koji su i dan danas ne vlasti i koji su još odgovorniji za ovaj hal. Koji dadoše besu da će braniti i čuvati taj stub i stožer i da će napraviti bolje uslove za život a nama mladima obezbijediti radna mjesta ,,dovesti investitore.”Od svega toga imamo opšti haos u sistemu i na ulici a do posla i radnog mjesta mora se preći par granica i 2000 km. Moraš se iseliti. Bošnjaci braco a ZNAMO vrlo dobro ko je u teškim vremenima udario temelje, iz dana u dan gradio institucije,borio se svim poštenim sredstvima da vrati ponos omalovaženome,da hrabrost uplašenome,mudrost lakovjernome i da doprinese da živimo svi bolje ne samo mi Bošnjaci. Pogledajmo naokolo,poslušajmo po čemu i zbog čeka smo postali to sto jesmo USPRAVNI I PONOSNI poznati i uticanji…! Znamo vrlo dobro ko je jedini bio hrabar da kaže sve sto je svaki pošten čovjek želio ali nije smio ili umio reći. Znano ko stoji iza svake svoje riječi dosljedno i čvrsto. Sandžaklije pružila nam se šansa hvala Bogu da izaberemo po prvi put istinsko dobro ali i da ne dozvolimo neodgovornima da imaju ponovnu šansu za takvo ponašanje jer nas to vodi u veću propast. Sada imamo šansu da glasamo za čovjeka koji poslije svega sto su učinili ima hrabrosti, širokogrudosti da kaže braca su da halali da pruzi ruku ZA BOŠNJAČKO POMIRENJE. Sada imamo priliku da glasamo za čovjeka koji je može se slobodno reći po djelima sudeći učinio najviše za Sandžak u posljednjih 100 godina.I zadjimo na izbore i glasajmo za Muamera Zukorlića jer nikada emanet nije iznevjerio. Almir Muslić
Nastavak na SandzakPress.net...




