Izvor: B92, 09.Apr.2012, 15:05 (ažurirano 02.Apr.2020.)
Još jedan nosač aviona SAD u Zalivu
Dubai -- Američka mornarica uputila je drugi nosač aviona u Persijski zaliv zbog rastućih tenzija sa Teheranom povodom spornog iranskog nuklearnog programa.
Predstavnica za medije američke Pete flote stacionirane u Bahreinu Ejmi Derik Frost potvrdila je da je mornarica SAD uputila još jedan nosač aviona na nuklearni pogon "USS Enterprajs", koji će zajedno sa nosačem "Abraham Linkoln" ploviti Zalivom.
To je četvrti put u poslednjih 10 godina da istovremeno dva nosača >> Pročitaj celu vest na sajtu B92 << Američke mornarice plove Zalivom, prenela je agencija AP.
Kako je saopšteno, američki nosači aviona podržavaće američke vojne operacije u Avganistanu i u borbi protiv pirata duž obale Somalije i u Adenskom zalivu.
Nosači će takođe patrolirati Persijskim zalivom zbog pretnji Irana da će zatvoriti taj strateški važan putni pravac u znak odmazde zbog uvođenja ekonomskih sankcija Teheranu.

















