Jerkov: Problem javnog sektora nisu prosvetari

Izvor: RTS, 20.Jul.2015, 18:14   (ažurirano 02.Apr.2020.)

Jerkov: Problem javnog sektora nisu prosvetari

Poslanica Demokratske stranke Aleksandra Jerkov kritikovala je izjavu ministra prosvete Srđana Verbića da je "prema njegovoj gruboj proceni" 1.000 prosvetara višak, navodeći da problem javnog sektora nisu prosvetni radnici i pozvala ministra da podnese ostavku.
Aleksandra Jerkov je u pisanoj izjavi medijima navela da "ministar koji nije predložio nijedan reformski zakon, nije ponudio rešenje ni za jedan >> Pročitaj celu vest na sajtu RTS << problem obrazovnog sistema, nije rekao nijednu reč protiv smanjenja plata nastavnika i koji je povukao Zakon o udžbenicima" nema pravo da "grubo procenjuje" ko će od nastavnika i učitelja ostati bez posla, prenosi Tanjug.
Izjava Verbića, smatra Jerkov, oslikava aroganciju, nestručnost, neznanje i nedgovornost aktuelne vlasti.
Kako kaže Verbić je dok je trajao štrajk prosvetara "grubo procenjivao" da u prosveti ima 10.000 zaposlenih viška i da će ti ljudi dobiti otkaze do septembra".
Verbić, dodala je, treba da objasni "svom šefu" da nisu problem javnog sektora nastavnici i učitelji, njihove zarade i broj, već, tvrdi, desetine hiljada aktivista SNS, koje su zaposlene "po lokalnim samoupravama, javnim preduzećima, ministarstvima i skupštinama, a čije su plate višestruko veće od plata onih koji obrazuju našu decu".
"Ukoliko to nije u stanju da učini, Verbić treba da podnese ostavku. Svakako je to odavno trebalo da uradi", poručila je Jerkov.

Nastavak na RTS...



Pročitaj ovu vest iz drugih izvora:
Napomena: Ova vest je automatizovano (softverski) preuzeta sa sajta RTS. Nije preneta ručno, niti proverena od strane uredništva portala "Vesti.rs", već je preneta automatski, računajući na savesnost i dobru nameru sajta RTS. Ukoliko vest (članak) sadrži netačne navode, vređa nekog, ili krši nečija autorska prava - molimo Vas da nas o tome ODMAH obavestite obavestite kako bismo uklonili sporni sadržaj.