Janez Janša imenovan za premijera

Izvor: Radio Televizija Vojvodine, 28.Jan.2012, 19:56   (ažurirano 02.Apr.2020.)

Janez Janša imenovan za premijera

LJUBLJANA -

Slovenački parlament imenovao je danas za premijera lidera Slovenačke demokratske stranke Janeza Janšu.

Janša (53), koji se na čelu slovenačke vlade nalazio od 2004. do 2008. godine, imenovan je sa 51 glasom za i 39 protiv, javila je agencija Frans pres.

Ranije u govoru pred poslanicima, Janša je rekao da je ekonomska situacija u zemlji teška i da predviđanja za dalje nisu baš dobra.

On je istakao da je potrebno uraditi tri stvari >> Pročitaj celu vest na sajtu Radio Televizija Vojvodine << u zemlji - oživeti slovenačku ekonomiju, otvoriti nova radna mesta i uštedeti u javnom sektoru.

Pobednik vanrednih parlamentarnih izbora 4. decembra prošle godine bio je lider Pozitivne Slovenije Zoran Janković, koji je dobio 28 poslaničkih mesta, ali kao kandidat za mandatara nije uspeo da obezbedi 46 od ukupno 90 glasova u parlamentu.

Janša je bio jedini kandidat za mandatara, pošto predsednik države Danilo Tirk nije predložio novog kandidata.

Janša ima na raspolaganju mesec dana da sastavi novi kabinet. On je već najavio da će, zbog štednje, smanjiti broj ministarstava sa 15 na 11, što je izazvalo različita reagovanja u zemlji.

Nastavak na Radio Televizija Vojvodine...



Napomena: Ova vest je automatizovano (softverski) preuzeta sa sajta Radio Televizija Vojvodine. Nije preneta ručno, niti proverena od strane uredništva portala "Vesti.rs", već je preneta automatski, računajući na savesnost i dobru nameru sajta Radio Televizija Vojvodine. Ukoliko vest (članak) sadrži netačne navode, vređa nekog, ili krši nečija autorska prava - molimo Vas da nas o tome ODMAH obavestite obavestite kako bismo uklonili sporni sadržaj.