Izvor: Nezavisne Novine, 24.Nov.2016, 15:35   (ažurirano 02.Apr.2020.)

Jandrić: Politički proces zbog referenduma

SARAJEVO - Šef Kluba poslanika NDP-a u Narodnoj skupštini RS Krsto Jandrić rekao je danas da se u Tužilaštvu BiH vodi politički proces zbog sprovedenog referenduma u Srpskoj.

"Ne znam šta ovim pokušavaju. Mislim da ima važnijih prioriteta od ovog, ali neka svako radi svoj posao", rekao je Jandrić novinarima nakon što je u Tužilaštvu BiH dao izjavu u svojstvu svjedoka.

On je napomenuo da su se pitanja odnosila na raspisivanje odluke o referendumu o Danu Republike >> Pročitaj celu vest na sajtu Nezavisne Novine << i na period kada je sazvana posebna sjednica Narodne skupštine Srpske.

"Sticajem okolnosti u tom periodu bio sam van Republike Srpske tako da mi nisu postavljali neka posebna pitanja", rekao je Jandrić.

On je istakao da zajedno sa kolegama dijeli odgovornost i da bi, da je bio prisutan, sigurno postupio kao i oni.

U predmetu koji Tužilaštvo BiH vodi zbog organizovanja referenduma o Danu Republike, izjave je do sada dalo svih devet članova Komisije za sprovođenje referenduma, te nekoliko šefova klubova poslanika u Narodnoj skupštini.

Nastavak na Nezavisne Novine...



Pročitaj ovu vest iz drugih izvora:
Napomena: Ova vest je automatizovano (softverski) preuzeta sa sajta Nezavisne Novine. Nije preneta ručno, niti proverena od strane uredništva portala "Vesti.rs", već je preneta automatski, računajući na savesnost i dobru nameru sajta Nezavisne Novine. Ukoliko vest (članak) sadrži netačne navode, vređa nekog, ili krši nečija autorska prava - molimo Vas da nas o tome ODMAH obavestite obavestite kako bismo uklonili sporni sadržaj.