Jagnjijada“ u Pirotu 30. aprila

Izvor: Vesti-online.com, 27.Apr.2010, 22:46   (ažurirano 02.Apr.2020.)

"Jagnjijada“ u Pirotu 30. aprila

Posle "Jagnjijade“ u Jagnjilu, selu pored Mladenovca, Srbija će krajem aprila dobiti još jednu manifestaciju ove vrste - "Jagnjijadu“ u Pirotu.

Opština Pirot u saradnji sa Turističkom organizacijom grada i Veterinarskom klinikom 30. aprila organizuje prvu "Jagnjijadu", koja će se održati na Keju kraj Nišave u Pirotu.

Član Organizacionog odbora Siniša Zlatanov izjavio je novinarima da su se do sada prijavile 24 ekipe za nadmetanje u pečenju najboljeg jagnjeta.
>> Pročitaj celu vest na sajtu Vesti-online.com << />
On je najavio i da će u okviru "Jagnjijade" biti organizovane i izložbe pirotskog ćilima i grnčarije, dok će posetioci moći da uživaju u kačkavalju i medu sa Stare planine.

"Pirot je poznat po pirotskom jagnjetu i taj brend želimo da iskoristimo u turističke svrhe. Naša je namera da 'Jagnjijada' postane tradicionalna i da postane deo turističke ponude grada", istakao je Zlatanov.

Nastavak na Vesti-online.com...



Napomena: Ova vest je automatizovano (softverski) preuzeta sa sajta Vesti-online.com. Nije preneta ručno, niti proverena od strane uredništva portala "Vesti.rs", već je preneta automatski, računajući na savesnost i dobru nameru sajta Vesti-online.com. Ukoliko vest (članak) sadrži netačne navode, vređa nekog, ili krši nečija autorska prava - molimo Vas da nas o tome ODMAH obavestite obavestite kako bismo uklonili sporni sadržaj.