Ja bih stavila nula promila

Izvor: B92, 24.Feb.2015, 13:27   (ažurirano 02.Apr.2020.)

"Ja bih stavila nula promila"

Beograd -- Potpredsednica vlade Zorana Mihajlović smatra da izmenama Zakona o bezbednosti u saobraćaju trebalo uvesti da vozači ne smeju da imaju alkohol u krvi.

Izmene Zakona o bezbednosti u saobraćaju uvešće ograničenje snage motora za mlade vozače, a granica dopuštenog nivoa alkohola u krvi vozača biće 0,2 promila.

"Ja nisam pravi sagovornik za te promile, zato što bih stavila nula promila. Smatram da kada neko treba da vozi on onda ne može da pije", rekla >> Pročitaj celu vest na sajtu B92 << je Mihajlović novinarima nakon sastanka sa predstavnicima udruženja za zaštitu i podršku ženama žrtavama nasilja.

Kako je rekla, običaj u svim drugim zemljama, pogotovo kada govorimo o mladim ljudima, jer su oni najveći izazivači saobraćajnih nesreća, da oni u provod ne idu automobilima nikada, već prevozom ili na neki drugi način, ali svakako ne sopstvenim automobilima.

"Mislim da bi za nas bilo jako delotvorno da je nula promila, ali ako struka kaže da je 0,2 prihvatam", rekla je Mihajlović.

Ministar unutrašnjih poslova Nebojša Stefanović izjavio je ranije da će izmene Zakona o bebzednosti u saobraćaju omogućiti da se vozačima koji imaju dva promila alkohola u krvi, oduzme vozačka dozvola.

On je dodao i da će izmenama tog zakona, granica dopuštenog nivoa alkohola u krvi biti smanjena sa 0,3 na 0,2 promila.

Nastavak na B92...



Pročitaj ovu vest iz drugih izvora:
Napomena: Ova vest je automatizovano (softverski) preuzeta sa sajta B92. Nije preneta ručno, niti proverena od strane uredništva portala "Vesti.rs", već je preneta automatski, računajući na savesnost i dobru nameru sajta B92. Ukoliko vest (članak) sadrži netačne navode, vređa nekog, ili krši nečija autorska prava - molimo Vas da nas o tome ODMAH obavestite obavestite kako bismo uklonili sporni sadržaj.