JOŠ BOGATIJI: Amerikanci snimaju svog Sulejmana

Izvor: Kurir, 03.Mar.2013, 16:05   (ažurirano 02.Apr.2020.)

JOŠ BOGATIJI: Amerikanci snimaju svog Sulejmana

Amerikanci će do kraja ove godine snimiti šest epizoda serije o sultanu Sulejmanu, koji je najduže vladao Osmanskim carstvom. Serija će nositi naziv Harem

Turska serija "Sulejman Veličanstveni" do sada je osvojila preko šezdeset zemalja Evrope i Bliskog istoka. Nakon finansijskog uspeha serije, koja je turskim producentima donela vrtoglavu zaradu od preko šezdeset miliona dolara, priča o Sulejmanu zainteresovala je i Amerikance.

Amerikanci >> Pročitaj celu vest na sajtu Kurir << će do kraja ove godine snimiti šest epizoda serije o sultanu Sulejmanu, koji je najduže vladao Osmanskim carstvom. Serija će nositi naziv "Harem“, a biće snimljena u zajedničkoj produkciji kompanija BBC i "Starz“. Serija će biti snimljena po ideji glumice Đine Geršon, a za scenario će se pobrinuti En Pikok, poznata po pisanju scenaria za prvi deo filmskog serijala "Hronike narnije“.

Glavna tema mini-serije "Harem“ biće život na dvoru sultana Sulejmana Veličanstvenog, koji je u istoriji ostao poznat jer je potpuno rekonstruisao pravni sistem carstva, posedovao ogromnu flotu, osvojio Bliski istok, a strahom i mačem porobio pola Evrope.

U središtu priče nalazi se Rokselana, što je istorijsko ime za Hurem. Lepa mlada devojka iz Ukrajine, kao robinja stiže na sultanov dvor, ali njene ambicije ne poznaju granice. Udajom Rokselane za sultana Sulejmana, započinje ono što je u istoriji ostalo poznato kao doba "vladavine žena“.

Nastavak na Kurir...



Povezane vesti

I Amerikanci snimaju Sulejmana

Izvor: NaDlanu.com, 03.Mar.2013

Amerikanci će do kraja ove godine snimiti šest epizoda serije o sultanu Sulejmanu, koji je najduže vladao Osmanskim carstvom. Serija će nositi naziv Harem ..Turska serija "Sulejman Veličanstveni" do sada je osvojila preko šezdeset zemalja Evrope i Bliskog istoka. Nakon finansijskog uspeha serije,...

Nastavak na NaDlanu.com...

Napomena: Ova vest je automatizovano (softverski) preuzeta sa sajta Kurir. Nije preneta ručno, niti proverena od strane uredništva portala "Vesti.rs", već je preneta automatski, računajući na savesnost i dobru nameru sajta Kurir. Ukoliko vest (članak) sadrži netačne navode, vređa nekog, ili krši nečija autorska prava - molimo Vas da nas o tome ODMAH obavestite obavestite kako bismo uklonili sporni sadržaj.