Izložba slika Novaka Bubanje

Izvor: Blic, 18.Feb.2014, 19:01   (ažurirano 02.Apr.2020.)

Izložba slika Novaka Bubanje

U četvrtak, 20. februara, u renomiranom izložbenom prostoru, u Kući kralja Petra (19h) otvara se izložba mladog, perspektivnok slikara Novaka Bubanje. Rad Novaka Bubanje

Biće predstavljeno 28 radova (ulje na platnu) a izložbu otvara Miloš Šobajić, kod koga Bubanja doktorira na Fakultetu za umetnost i dizajn, i koji, između ostalog, kaže da je lepota slika Novaka Bubanje u njihovoj iskrenosti i nevinosti:”Kako se on u ovom okruženju oseća dok slika paniku toliko iskreno >> Pročitaj celu vest na sajtu Blic << i jednostavno, kao krik iz duše, kao poziv u pomoć? (...) On slika da bi nam rekao nešto sasvim intimno, poput deteta koje pokušava da nam opše svoj strah. Korača kroz svoje slike pokušavajući da uteši one koje u njima susreće i da ohrabri one koji ove prizore posmatraju”, napominje Šobajić.

Novak Bubanja, rođen na Cetinju 1984, specijalističke studije je završio kod profesora Vlade Veličkovića, diplomirao prethodno na Akademiji lepih umetnosti u Beogradu a znatno pre toga, još kao desetogodišnji dečak, sada već daleke ‘94. imao izložbu crteža u Budvi.

“Novak je mali genije, ili samo genije. Gospodar je, a ne rob crtačkog rukopisa. Poznaje i igra se tananom vibracijom nježne linije ili nas udara grmljavinom poteza svog nerva. Otkud uz dječiju naivnost, iskrenost i plemenitost, akcenti užasa ljudske istine?”, zapisali su tada likovni znalci.

Izložba u Kući Kralja Petra u Beogradu traje do 28. februara.

Najčitanije SADA:

Nastavak na Blic...



Pročitaj ovu vest iz drugih izvora:
Napomena: Ova vest je automatizovano (softverski) preuzeta sa sajta Blic. Nije preneta ručno, niti proverena od strane uredništva portala "Vesti.rs", već je preneta automatski, računajući na savesnost i dobru nameru sajta Blic. Ukoliko vest (članak) sadrži netačne navode, vređa nekog, ili krši nečija autorska prava - molimo Vas da nas o tome ODMAH obavestite obavestite kako bismo uklonili sporni sadržaj.