Izgorelo 100 tona papira

Izvor: Blic, 20.Jun.2009, 12:15   (ažurirano 02.Apr.2020.)

Izgorelo 100 tona papira

U fabrici za preradu i distribuciju papira „Neopapir" u Ulici vojni put 276c u Zemunu juče u 3.30 sati izbio je požar u kome je izgorelo oko 100 tona papira. Povređenih nije bilo, a vatrogasci su brzom intervencijom sprečili da se vatrena stihija proširi na zgradu fabrike, kao i na okolne privatne kuće.

Kako saznajemo, vatru iz dvorišta fabrike „Neopapir" prvi je primetio radnik železnice koji obezbeđuje prugu. Odmah je obavestio vatrogasce koji su na mesto >> Pročitaj celu vest na sajtu Blic << požara stigli pet minuta kasnije. Gašenje požara trajalo je više od pola sata, a učestvovalo je 24 vatrogasaca sa šest vozila.

Vatra koja je besnela u dvorištu fabrike probudila je stanare okolnih kuća koji su u panici napustili svoje domove.

- Preplašili smo se. Plamen se u jednom trenutku protezao i desetak metara u vis i pomislili smo da će nam kuće izgoreti. Sva sreća, pa su vatrogasci dobro odreagovali, ali smo se tek nekoliko sati kasnije vratili na spavanje. Nadležni hitno treba da reaguju, jer je ovolika količina zapaljivog materijala veoma opasna po stanare – kaže jedan od stanara Ulice vojni put.

Dušan Krtinić, vlasnik parcele u kojoj se nalazi fabrika „Neopapir" tvrdi da je požar podmetnut.

- U trenutku izbijanja požara u fabrici nije bilo zaposlenih. Kada smo stigli, pregledali smo video snimke sa naših kamera na kojima se vidi kako neko poliva benzinom bale papira koje su bile smeštene uz ulicu. Nadamo se da će policija utvrditi o kome se radi – priča za „Blic" Krtinić.

On kaže da su komšije gotovo svakodnevno dobacivali radnicima fabrike i tražili da obustave rad

- Fabrika je počela sa radom pre nego što je i jedna kuća u okolini bila napravljena i nalazi se u industrijsko stambenoj zoni. Imamo sve neophodne dozvole za rad i kritike stanara koji nisu legalizovali svoje kuće neosnovane su. Imali smo vanrednu situaciju, u dvorištu smo imali mnogo više papira nego inače, jer su fabrike kojima vršimo distribuciju u štrajku. Obično se radi o manjoj količini koja ne predstavlja opasnost – objašnjava Krtinić.

Uklanjanje đubreta iz fabrike i polivanje papira trajalo je i tokom jučerašnjeg dana.

Nastavak na Blic...



Napomena: Ova vest je automatizovano (softverski) preuzeta sa sajta Blic. Nije preneta ručno, niti proverena od strane uredništva portala "Vesti.rs", već je preneta automatski, računajući na savesnost i dobru nameru sajta Blic. Ukoliko vest (članak) sadrži netačne navode, vređa nekog, ili krši nečija autorska prava - molimo Vas da nas o tome ODMAH obavestite obavestite kako bismo uklonili sporni sadržaj.