Izbeglice pitaju: Milorade, šta je istina?

Izvor: Vesti-online.com, 24.Avg.2012, 13:07   (ažurirano 02.Apr.2020.)

Izbeglice pitaju: Milorade, šta je istina?

Koalicija udruženja izbeglica saopštila je danas da je iznenađena izjavom predsednika SNV i SDŠ Milorada Pupovca da je njegovo odbijanje da dođe na proslavu "Oluje" jedan od razloga što je hrvatski predsednik Ivo Josipović odlučio da pokrene kampanju protiv njega.

 Izjavio u hrvatskom Dnevniku da nije "principijelno" protiv odlaska na "proslavu" Oluje

 

Udruženje navodi da je 6. avgusta ove godine Pupovac u Dnevniku 3 Hrvatske televizije, između >> Pročitaj celu vest na sajtu Vesti-online.com << ostalog, izjavio da lično nije dobio poziv od hrvatskog predsednika za odlazak u Knin što znači da nije principijelno protiv odlaska.

 

Pupovac je podsetio da je 2004. godine tamo bio saborski zastupnik iz SDŠ-a Ratko Gajić, a nakon toga član Vlade iz SDŠ-a Slobodan Uzelac.

 

Koalicija postavlja pitanje da li je Milorad Pupovac govorio istinu u dnevniku 3 hrvatske televizije ili u listu "Danas".

 

Koalicija udruženja izbeglica najoštrije osuđuje i izjavu Pupovca da je "iluzija verovati da bi oni mogli zaustaviti proces zaključenja hrvatskih pregovora" i da je to razlog zašto nije podržao zalaganje udruženja za povratak prava na decembar 1990. godine odnosno peticiju izbeglih i prognanih Srba i sprovođenje Aneksa G Bečkog sporazuma o sukcesiji.

Nastavak na Vesti-online.com...



Napomena: Ova vest je automatizovano (softverski) preuzeta sa sajta Vesti-online.com. Nije preneta ručno, niti proverena od strane uredništva portala "Vesti.rs", već je preneta automatski, računajući na savesnost i dobru nameru sajta Vesti-online.com. Ukoliko vest (članak) sadrži netačne navode, vređa nekog, ili krši nečija autorska prava - molimo Vas da nas o tome ODMAH obavestite obavestite kako bismo uklonili sporni sadržaj.