Izvor: B92, 25.Mar.2000, 13:00 (ažurirano 02.Apr.2020.)
Ivanovic sa Rajnhartom o bezbednosti srpskih enklava
Komandant Kfora Klaus Rajnhart razgovarao je sa predsednikom Izvrsnog odbora Srpskog nacionalnog veca Kosovske Mitrovice Oliverom Ivanovicem o bezbednosti srpskih enklava u mitrovackoj i vucitrnskoj opstini. "U osam enklava, u te dve opstine na severu Kosova, zivi oko cetiri hiljade Srba, a njihova bezbednost je ugrozena", rekao je Ivanovic posle razgovora sa Rajnhartom u juznom delu Mitrovice. Ivanovic je precizirao da se radi o Srbima u Gojbulji, Mirocu, Slatini, Banjskoj, Gracu, Priluzju, >> Pročitaj celu vest na sajtu B92 << Svinjaru i Suvom Dolu. Ivanovic je rekao da i u tim srpskim enklavama "pripadnici Kfor moraju da postupaju identicno, kao i u severnom delu Mitrovice, gde su, posle nereda pocetkom februara pojaccali jedinice na terenu". On je izrazio nadu da ce jedinica iz Ujedinjenih Arapskih Emirata, stacioniranoj na tim podrucjima, biti dodeljeno pojacanje iz jedinica drugih kontigenata iz sastava multinacionalne brigade Sever.










