Izvor: medio.rs, 27.Okt.2016, 12:48 (ažurirano 02.Apr.2020.)
Ivana Spanovic postaje srpski diplomata
Najbolja srpska atletičarka, kao i još četvoro osvajača medalja iz Rija, dobiće diplomatski pasoš
Osvajači medalja u individualnim sportovima na Olimpijskim igrama u Riju dobiće diplomatske pasoše naše zemlje, koje će im u 14 časova u Ministarstvu spoljnih poslova uručiti prvi potpredsednik Vlade i ministar spoljnih poslova, Ivica Dačić.
Privilegovane putne isprave će dobiti Davor Štefanek, Ivana Španović, Tijana Bogdanović, Milenko Zorić i Marko >> Pročitaj celu vest na sajtu medio.rs << Tomićević.
Svečanosti će prisustvovati i ministar omladine i sporta Vanja Udovičić i generalni sekretar Olimpijskog komiteta Srbije Đorđe Višacki.
Srbija je i prethodnih godina dodeljivala diplomatske pasoše zaslužnim sportistima.
Pre pet godina ovakve putne isprave dobili su odbojkaš Vanja Grbić i košarkaši Vlade Divac i Dejan Bodiroga, a iste godine su i teniseri Novak Đoković, Nenad Zimonjić, Janko Tipsarević i Viktor Troicki imali ovu privilegiju, kada su osvojili Dejvis kup.
(Telegraf.rs)









