Italijanski stručnjaci pomažu u spasavanju Arhiva BiH

Izvor: Blic, 21.Feb.2014, 14:47   (ažurirano 02.Apr.2020.)

Italijanski stručnjaci pomažu u spasavanju Arhiva BiH

Stručnjaci Centralnog instituta za restauraciju i konzervaciju arhivske baštine u Rimu Eugenio Veka i Marija Karla Skloči potpisali su sa direktorom Arhiva BiH Šabanom Zahirovićem danas u Sarajevu zapisnik o proceni stanja arhiva nakon požara 7. februara u zgradi Predsedništva BiH, u kojoj je smješten i Arhiv.

Dokument sadrži i preporuke o zaštiti arhivskih materijala koji su pretrpeli štetu prilikom gašenja požara.

Ambasador Italije u BiH Ruđero Korias, >> Pročitaj celu vest na sajtu Blic << koji je prisustvovao potpisivanju dokumenta, istakao je da je Italija slanjem dva eksperta izrazila solidarnost.

"Želimo da poručimo da nije sve izgubljeno. Sigurno je pričinjena šteta u Arhivu, ali ima dosta toga što se može spasiti", rekao je Korias, dodajući da su italijanski stručnjaci došli na inicijativu vlasti BiH i Uneska.

Najčitanije SADA:

Nastavak na Blic...



Napomena: Ova vest je automatizovano (softverski) preuzeta sa sajta Blic. Nije preneta ručno, niti proverena od strane uredništva portala "Vesti.rs", već je preneta automatski, računajući na savesnost i dobru nameru sajta Blic. Ukoliko vest (članak) sadrži netačne navode, vređa nekog, ili krši nečija autorska prava - molimo Vas da nas o tome ODMAH obavestite obavestite kako bismo uklonili sporni sadržaj.