Izvor: B92, 11.Apr.2000, 12:00   (ažurirano 02.Apr.2020.)

Istrazivanje - korupcija u Srbiji?

Tri petine gradjana Srbije smatra da je prinudjeno da podmicivanjem ostvaruje svoja gradjanska prava, pokazuje istrazivanje javnog mnjenja Centra za proucavenje alternativa. Istrazivanje o tome kako gradjani Srbije gledaju na korupciju, Centar je sproveo tokom marta meseca na uzorku od 1.619 ispitanika. Ekspertski tim paznju je usmerio na takozvanu "malu korupciju", posto ogromna vecina gradjana nema iskustva sa velikom korupcijom, rekao je na konferenciji za novinare rukovodilac tima Srecko Mihailovic. Medju gradjanima Srbije dominira uverenje da u Srbiji ima mnogo korupcije, a cak cetiri petine gradjana veruje da je ima mnogo u svim delatnostima.

Nastavak na B92...



Napomena: Ova vest je automatizovano (softverski) preuzeta sa sajta B92. Nije preneta ručno, niti proverena od strane uredništva portala "Vesti.rs", već je preneta automatski, računajući na savesnost i dobru nameru sajta B92. Ukoliko vest (članak) sadrži netačne navode, vređa nekog, ili krši nečija autorska prava - molimo Vas da nas o tome ODMAH obavestite obavestite kako bismo uklonili sporni sadržaj.