Istraga protiv bahate doktorke Perišić

Izvor: Blic, 16.Jun.2013, 15:45   (ažurirano 02.Apr.2020.)

Istraga protiv bahate doktorke Perišić

Ministarstvo zdravlja formiralo je komisiju za unutrašnju kontrolu koja će ispitati postupanje direktorke Klinike za gastroenterologiju Mirjane Perišić koja 46 dana uskraćuje neophodne lekove pacijentu sa presađenom jetrom.

Na čelu komisije, koja će zasedati u ponedeljak, postavljen je profesor Mijomir Pelemiš. Komisija treba da razmotri zašto je direktorka Perišić ukinula lekove pacijentu sa presađenom jetrom, iako ga nikada nije pregledala, a od svojih kolega u Kliničkom >> Pročitaj celu vest na sajtu Blic << centru Srbije sakrila prave informacije o njegovom stanju.

Život pacijenta D.G. o kome je “Blic” pisao ugrožen je jer bez lekova, kažu stručnjaci za transplantaciju jetre, preti odbacivanje vitalnog organa. Direktorka Perišić uporno odbija da naruči lekove za D.G. iako na tome insistiraju lekari iz Italije koji su mu presadili jetru, a profesorka Rada Ješić koja je najveći domaći stručnjak za transplantaciju jetre svakodnevno moli da se njenom pacijentu odobri terapija.

!46

dana pacijent D.G. zbog bahatosti dr Perišić ne prima neophodnu terapiju

Potpuno je nejasno kako je moguće da se direktorka Perišić oglušuje o odluku generalnog direktora KCS Miljka Ristića i da nastavlja da ugrožava život pacijenta.

- Novac nije razlog da se lek ne naručuje. Potpisivao sam i narudžbine mnogo skupljih lekova - kaže profesor Miljko Ristić.

Sestra pacijenta D.G. je očajna jer uprkos medicinskoj dokumentaciji i podršci mnogih lekara nezavisnih od direktorke ne uspeva da se izbori za život svog brata.

Kaže da je direktorka Perišić drugim lekarima u KCS lažno predstavila da je u stalnoj komunikaciji sa lekarima iz Italije i dovela ih u zabludu da su pacijentu D.G. ugroženi bubrezi.

Povezane vesti: Pacijenta sa presađenom jetrom ostavila bez lekova

Svi nalazi nefrologa koji su pregledali D.G. potvrđuju da nema razloga da se pacijentu uskrate lekovi. Profesori Rajko Hrvačević i Sanja Simić Ogrizović konstatuju da „kod bolesnika postoji stabilna bubrežna slabost”. Hirurg iz Italije Pjerluiđi Tonijuto u stalnoj prepisci sa svojim pacijentom D.G. konstatuje „potvrđujem svoje ranije mišljenje, najbolja strategija je kombinacija lekova entekavir, adefovir i imunoglobulin”, a u mejlu od 12. juna kaže „doktor koji promeni terapiju biće odgovoran za svoj postupak”.

Perišićeva, jedan od naboljih stručnjaka za dijagnostiku ultrazvukom, odbila je da za „Blic” objasni koji su njeni motivi i da pokaže medicinske argumente za uskraćivanje terapije. Direktorka Perišić već se u javnosti dovodila u vezu s falsifikovanjem medicinskih nalaza. Opštinski sud u Novom Pazaru osudio ju je 2001. na šest meseci zatvora, uslovno na dve godine, zbog falsifikovanja dokumentacije na osnovu koje je više od stotina ljudi steklo penziju.

Zar se tako ponaša lekar?

- Ne verujem da je direktorka Perišić kao lekar zainteresovana za mog brata. Jednom nas je primila u kancelariju, ali je umesto normalnog razgovora ona izračunala koliko košta život mog brata i na kraju nas vičući izbacila iz kancelarije. Rekla nam je tada „operacija je koštala 200.000 dinara, a lekovi koje dobijate koštaju milione” - ispričala je očajna sestra Mirjana G.

Najčitanije SADA:

Nastavak na Blic...



Povezane vesti

Istraga protiv bahate doktorke koja je pacijenta s presađenom jetrom ostavila bez lekova

Izvor: Blic, 16.Jun.2013

Ministarstvo zdravlja formiralo je komisiju za unutrašnju kontrolu koja će ispitati postupanje direktorke Klinike za gastroenterologiju Mirjane Perišić koja 46 dana uskraćuje neophodne lekove pacijentu sa presađenom jetrom. Dr Mirjana Perišić odbija da za „Blic” objasni koji su njeni motivi...

Nastavak na Blic...

Napomena: Ova vest je automatizovano (softverski) preuzeta sa sajta Blic. Nije preneta ručno, niti proverena od strane uredništva portala "Vesti.rs", već je preneta automatski, računajući na savesnost i dobru nameru sajta Blic. Ukoliko vest (članak) sadrži netačne navode, vređa nekog, ili krši nečija autorska prava - molimo Vas da nas o tome ODMAH obavestite obavestite kako bismo uklonili sporni sadržaj.