Izvor: Radio Televizija Vojvodine, 05.Nov.2009, 00:05   (ažurirano 02.Apr.2020.)

Inter, posle preokreta, savladao Dinamo

BEOGRAD - Fudbaleri Intera, iako su gubili do 86. minuta, pobedili su večeras u Kijevu domaći Dinamo sa 2:1 u četvrtom kolu Lige šampiona i preuzeli vodeću poziciju na tabeli Grupe F.

Inter je imao inicijativu na početku utakmice, ali je prva do gola došla domaća ekipa.

Igrao se 21. minut, kada je Artem Milevski proigrao Andreja Ševčenka, a bivši igrač Milana preciznim udarcem poslao loptu pod prečku gola nekadašnjeg "ljutog" gradskog rivala. >> Pročitaj celu vest na sajtu Radio Televizija Vojvodine <<

Odličnu priliku za izjednačenje Inter je imao u 36. minutu, ali je Dijego Milito iz izgledne pozicije šutirao visoko preko gola.

Inter je do izjednačenja mogao da dođe u 51. minutu, kada je štoper Valter Samjuel, posle prekida, glavom gađao pored gola.

Reprezentativac Srbije Miloš Ninković u 62. minutu imao je lepu priliku da duplira prednost Dinama, ali je bio neprecizan sa ivice kaznenog prostora.

Samjuel je i u 68. minutu mogao da postigne gol, ali ovoga puta šut igrača Intera pogodio je stativu. Samo tri minuta kasnije Mario Baloteli je izašao sam ispred golmana Dinama, ali je šutirao pored stative.

Inter je u završnici utakmice krenuo u apsolutnu ofanzivu što mu se isplatilo u 86. minutu, kada je Dijego Milito izbegao ofsajd zamku i sa 12 metara poslao loptu u mrežu.

"Nero-azuri" su do pobede došli u 90. minutu, kada je šutirao Sali Muntari, golman Stanislav Boguš odbio je loptu do Milita, koji je potom šutirao pravo u čuvara mreže, a na odbijenu loptu natrčao je Vesli Snajder i "zakucao" je u gol.

Kapiten reprezentacije Srbije Dejan Stanković veoma dobro je odigrao celu utakmicu u dresu Intera.

U prvoj utakmici ove grupe, koja je odigrana ranije danas, ruski Rubin je u Kazanju odigrao bez golova protiv Barselone.

Nastavak na Radio Televizija Vojvodine...



Napomena: Ova vest je automatizovano (softverski) preuzeta sa sajta Radio Televizija Vojvodine. Nije preneta ručno, niti proverena od strane uredništva portala "Vesti.rs", već je preneta automatski, računajući na savesnost i dobru nameru sajta Radio Televizija Vojvodine. Ukoliko vest (članak) sadrži netačne navode, vređa nekog, ili krši nečija autorska prava - molimo Vas da nas o tome ODMAH obavestite obavestite kako bismo uklonili sporni sadržaj.