Inter glavni u Milanu, pobede Juventusa i Napolija

Izvor: Vesti-online.com, 08.Okt.2012, 00:40   (ažurirano 02.Apr.2020.)

Na mečevima 7. kola Serije A fudbaleri Intera slavili su kao gosti u gradskom derbiju protiv Milana sa 0:1, Juventus je trijumfovao u Sijeni 1:2, Fiorentina je golom Jovetića pobedila Bolonju 1:0, dok je Napoli bio bolji od Udinezea sa 2:1 čime je ostao u trci za vrh tabele.

Bojan Krkić u duelu sa Valterom Samjuelom koji je rešio derbi svojim golom

Veliki milanski derbi "De la Madonina" rešen je, praktično, već u trećem minutu kada je defanzivac >> Pročitaj celu vest na sajtu Vesti-online.com << Intera Valter Samjuel iskoristio sjajnu asistenciju Estebana Kambijasa i jakim udarcem glavom zatresao mrežu.

Imao je Inter i posle toga još nekoliko šansi da poveća prednost, ali su nero-azuri ostali na tom jednom pogotku. Iako je Milan je od 47. minuta imao igrača više na terenu, pošto je isključen Juto Nagatomo, "rosoneri" nisu uspeli to da iskoriste. Najbolji priliku propustio je Đampaolo Pacini u sudijskoj nadoknadi vremena kada nije realizovao situaciju "jedan na jedan" sa golmanom Intera.

Na vrh tabele, odnosno na treće mesti vratio se Lacio pobedom na gostovanju Peskari sa 0:3, a pored Ernansesa kao dvostruki stelac istakao se Miroslav Klose.

Juventus je pobedio na gostovanju Sijeni sa 1:2, a pored Pirla u 84. minutu upisao se Markizio za nova tri boda i lidersko mestu u italijanskom šampionatu.

Ekipa Napolija je nastavila poteru za Juventusom s kojim dele vrh tabele jer imaju isti broj bodova (19), a do trijumfa na svom terenu protiv Udinezea došla sa 2:1, pogocima Mareka Hamšika i Gorana Pandeva.

Glavni u Firenci - Stevan Jovetić

Pobedu je ostvarila Fiorentina protiv Bolonje, a apsolutno najbolji igrač domaćih bio je Stevan Jovetić. Crnogorski napadač je u sedmom minutu zatresao mrežu Bolonje i postavio, ispostaviće se kasnije, konačnih 1:0.