Izvor: Nezavisne Novine, 08.Feb.2016, 12:36   (ažurirano 02.Apr.2020.)

Indija: Leopard upao u školu, šestoro povrijeđeno (VIDEO)

BANGALORU - Najmanje šestoro ljudi je povrijeđeno, među kojima jedan naučnik i zaposleni u sektoru šumarstva, tokom 10-časovnih pokušaja da uhvate mužjaka leoparda, koji je ušao u Međunarodnu školu Vingior u indijskom gradu Bangaloru, javio je Bi-Bi-Si.

Osmogodišnji mužjak leoparda, koji je primjećen po prostoru škole u oblasti Kundalahali, na kraju je smiren i pušten na slobodu.

Na snimku sa školskih bezbjednosnih kamera vidi se kakao leopard napada >> Pročitaj celu vest na sajtu Nezavisne Novine << muškarca pored bazena.

Naučnik koji se bavi konzervacijom Samdžaj Gubi i zaposleni u sektoru šumarstva Beni Maurius povrijeđeni su kada su pokušali da uhvate životinju i smire je.

Prema navodima zvaničnika, leopard je najvjerovantije zalutao u školu iz obližnje šume.

Životinja je potom prebačena u nacionalni park.

Indiji ima između 12.000 i 14.000 leoparda.

Nastavak na Nezavisne Novine...



Pročitaj ovu vest iz drugih izvora:
Napomena: Ova vest je automatizovano (softverski) preuzeta sa sajta Nezavisne Novine. Nije preneta ručno, niti proverena od strane uredništva portala "Vesti.rs", već je preneta automatski, računajući na savesnost i dobru nameru sajta Nezavisne Novine. Ukoliko vest (članak) sadrži netačne navode, vređa nekog, ili krši nečija autorska prava - molimo Vas da nas o tome ODMAH obavestite obavestite kako bismo uklonili sporni sadržaj.