Ilić (SPS): Nema ustavnih razloga za raspisivanje vanrednih izbora

Izvor: Blic, 26.Dec.2013, 14:44   (ažurirano 02.Apr.2020.)

Ilić (SPS): Nema ustavnih razloga za raspisivanje vanrednih izbora

Niš Predsednik Skupštine grada Niša i član Predsedništva Socijalističke partije Srbije Mile Ilić rekao je danas da nema ustavnih razloga za raspisivanje vanrednih parlamentarnih i lokalnih izbora, ali da je "u političkom životu Srbije sve moguće pogotovo u turbulentnim političkim vremenima".

Ilić je rekao da je stav SPS da nema razloga za raspisivanje vanrednih parlamentarnih izbora, ali ako ih bude ta partija je spremna i na izbore će izaći sa svojim programom, kadrovima >> Pročitaj celu vest na sajtu Blic << i rezultatima.

- Verovatno postoje politički razlozi za raspisivanje vanrednih parlamentarnih izbora, ali to je nešto drugo - napomenuo je Ilić u izjavi novinarima tokom zasedanja niškog lokalnog parlamenta.

Na pitanje da li je moguće parlamentarnim priključiti i lokalne izbora jer se povećava broj lokalnih samouprava gde koalicije ne funkcionišu, Ilić je rekao da "tek za raspisivanje lokalnih vanrednih izbora nema razloga".

- Ako u Srbiji imamo 175 gradova i opština, a u desetak postoje nesporazumi i nesuglasice koje se mogu rešavati u skladu sa zakonom, onda ja ne vidim da to može biti tema za vanredne izbore - kazao je Ilić.

Na pitanje da li će niška Skupština grada reagovati na uskraćivanje obećanog novca Ministarstva kulture "Nišvilu", Ilić je rekao da će o toj inicijativi najpre razgovarati sa šefovima odborničkih grupa.

- Prihvatiću takvu inicijativu kada je u pitanju "Nišvil" - ukazao je Ilić, ali i primetio da nije dobro da Skupština grada usvaja zaključke oko svakog pitanja koje nije iz njene neposredne nadležnosti i koje ima političke posledice.

Postoje drugi organi u gradu koji treba da reaguju u takvim situacijama, napomenuo je Ilić.

Ministarstvo kulture obavestilo je organizatore "Nišvila" da će ta manifestacija ostati bez tri miliona dinara koja su obećana pre rekonstrukcije Vlade i promena u tom Ministarstvu.

Skupština grada usvojila je na sednici programe uređivanja gradskog gradjevinskog zemljišta i održavanja komunalne infrastrukture za koje će naredne godine biti izdvojeno 1,4 milijarde dinara što je za oko 200 miliona manje u odnosu na ovu godinu.

Najčitanije SADA:

Nastavak na Blic...



Povezane vesti

Rat SPS-a i Tome uvod u izbore!

Izvor: Press, 27.Dec.2013, 08:22

"Rat" je prvi otpočeo Nikolić, koji je javno optužio premijera i ministra policije Ivicu Dačića da je odgovoran za aferu prisluškivanja, da bi paljbu uzvratio predsednik socijalista Milutin Mrkonjić, dojučerašnji Nikolićev prijatelj, ustvrdivši da predsednik priča o prisluškivanju "jer nema...

Nastavak na Press...

Napomena: Ova vest je automatizovano (softverski) preuzeta sa sajta Blic. Nije preneta ručno, niti proverena od strane uredništva portala "Vesti.rs", već je preneta automatski, računajući na savesnost i dobru nameru sajta Blic. Ukoliko vest (članak) sadrži netačne navode, vređa nekog, ili krši nečija autorska prava - molimo Vas da nas o tome ODMAH obavestite obavestite kako bismo uklonili sporni sadržaj.