Ikone i krstovi na protestu protiv Prajda

Izvor: Radio 021, 18.Sep.2015, 19:54   (ažurirano 02.Apr.2020.)

Ikone i krstovi na protestu protiv "Prajda"

Litija za pravoslavnu porodicu i porodične vrednosti, kojoj prisustvuje oko 100 građana, krenula je danas oko 17 časova od hrama Svetog Save ka centru Beograda.

Saobraćaj u ulici Kralja Milana odvijao se samo u jednom pravcu zbog kretanja Litije koja je prošla preko Terazija, kroz Knez Mihailovu ulicu do Saborne crkve i Vaznesenjske crkve u ulici Admirala Geprata.

Među okupljenima je bilo najviše vernika, sveštenih lica, ali i roditelja i dece koji su nosili crkvene >> Pročitaj celu vest na sajtu Radio 021 << zastave i ikone.

Dok su prolazili Terazijama pevali su crkvene pesme, a šetnju protiv Parade ponosa obezbeđivalo je nekoliko pripadnika policije.

Učesnici Litije protive se održavanju Parade ponosa i zalažu se za sprečavanje abortusa. Moleban i Litiju organizovali su udruženje Pravoslavna porodica i bratstvo svetog Stefana iz Slanaca.

Nastavak na Radio 021...



Pročitaj ovu vest iz drugih izvora:
Napomena: Ova vest je automatizovano (softverski) preuzeta sa sajta Radio 021. Nije preneta ručno, niti proverena od strane uredništva portala "Vesti.rs", već je preneta automatski, računajući na savesnost i dobru nameru sajta Radio 021. Ukoliko vest (članak) sadrži netačne navode, vređa nekog, ili krši nečija autorska prava - molimo Vas da nas o tome ODMAH obavestite obavestite kako bismo uklonili sporni sadržaj.