Idu topliji dani, biće i više od 20 stepeni

Izvor: Studio B, 07.Okt.2013, 07:46   (ažurirano 02.Apr.2020.)

Idu topliji dani, biće i više od 20 stepeni

Posle padavina i hladnih dana protekle nedelje i donele čak i prvi sneg na Kopaoniku i Staroj planini, očekuje nas desetak lepih dana u kojima će temperature biti oko 20 stepeni.

- Maksimalne dnevne temperature ispod proseka, koji za oktobar iznosi 20-22 stepena rastu. Od 10. oktobra imaćemo desetak dana toplijeg vremena sa temperaturama oko 20 stepeni. Kako se približava kraj meseca, polako se spuštaju i temperature, a prosečna maksimalna u tom periodu iznosi oko 15-16 stepeni >> Pročitaj celu vest na sajtu Studio B << - kaže Nedeljko Todorović, meteorolog u Republičkom hidrometeorološkom zavodu, istakavši da bi predstojeća zima trebalo da bude uobičajena.

Kako navode u RHMZ, danas će u celoj zemlji biti pretežno sunčano dok će u zapadnim i jugozapadnim delovima zemlje biti umereno oblačno i uglavnom suvo.

Minimalne temperature kretaće se od dva do devet, a maksimalne od 15 do 20 stepeni. U utorak će biti pretežno sunčano na zapadu i jugozapadu zemlje, umereno oblačno i uglavnom suvo, dok će u sredu i četvrtak biti pretežno oblačno, mestimično sa kratkotrajnom kišom.

- Od petka pa do 14. oktobra imaćemo pretežno sunčano vreme sa temperaturama oko proseka, a najviše vrednosti kretaće se od 17 do 23 stepena - kažu u RHMZ.

Nastavak na Studio B...



Pročitaj ovu vest iz drugih izvora:
Napomena: Ova vest je automatizovano (softverski) preuzeta sa sajta Studio B. Nije preneta ručno, niti proverena od strane uredništva portala "Vesti.rs", već je preneta automatski, računajući na savesnost i dobru nameru sajta Studio B. Ukoliko vest (članak) sadrži netačne navode, vređa nekog, ili krši nečija autorska prava - molimo Vas da nas o tome ODMAH obavestite obavestite kako bismo uklonili sporni sadržaj.