Identifikovana još 3 napadača na ekipu HRT-a

Izvor: Vesti-online.com, 09.Avg.2010, 01:21   (ažurirano 02.Apr.2020.)

Identifikovana još 3 napadača na ekipu HRT-a

Hrvatska policija saopštila je da je identifikovala još tri učesnika napada na ekipu Hrvatske radio-televizije (HRT) tokom proslave Dana pobede i domovinske zahvalnosti 5. avgusta u Čavoglavama, javila je Hina.

Šibensko-kninska policijska uprava je saopštila da će protiv danas identifikovanih napadača, 57-godišnjaka iz Splita, 63-godišnjaka iz Zagreba i 58-godišnjaka iz Otavica, podneti prekršajne prijave.

Hrvatska televizija ranije je saopštila da je na >> Pročitaj celu vest na sajtu Vesti-online.com << skupu u Čavoglavama u četvrtak desetak ljudi vređalo i pretilo novinarskoj ekipi te televizije, a snimatelja gađalo kamenjem.

Incident u kojem niko nije povređen, dogodio se kada je snimatelj pokušao da snimi deo proslave, koja se tradicionalno 5. avgusta održava u rodnom mestu Marka Perkovića Tompsona, u čijim pesmama se često ističe ustaška ideologija i nasilje.

U saopštenju policije se dodaje da se radi na identiikaciji ostalih napadača i učesnika drugih prekršaja tokom proslave u Čavoglavama.

Hrvatska policija je juče identifikovala dvojicu napadača i protiv 24-godišnjaka iz Vukovara podnela krivičnu, a protiv 28-godišnjaka iz Dugopolja prekršajnu prijavu.

Nastavak na Vesti-online.com...



Napomena: Ova vest je automatizovano (softverski) preuzeta sa sajta Vesti-online.com. Nije preneta ručno, niti proverena od strane uredništva portala "Vesti.rs", već je preneta automatski, računajući na savesnost i dobru nameru sajta Vesti-online.com. Ukoliko vest (članak) sadrži netačne navode, vređa nekog, ili krši nečija autorska prava - molimo Vas da nas o tome ODMAH obavestite obavestite kako bismo uklonili sporni sadržaj.