Izvor: B92, 20.Jul.2014, 18:45 (ažurirano 02.Apr.2020.)
Identifikacija žrtava u ponedeljak?
Kijev -- Dosad su ukupno 233 žrtve pada malezijskog aviona izvučene s mesta nesreće, saopštio je zamenik ukrajinskog premijera Vladimir Groisman.
Holandski premijer Mark Rute je rekao da će tim specijalista za identifikaciju žrtava verovatno stupiti na mesto pada aviona u ponedeljak.
On je rekao da su ukrajinske vlasti u pregovorima s predstavnicima proruskih snaga Donjeckog regiona, gde se tagedija dogodila, da se žrtve nesreće prebace vozom na teritoriju koju kontroliše >> Pročitaj celu vest na sajtu B92 << Kijev, prenosi Itar-Tas.
"U vozu su 192 tela plus još osam delova tela. Sada pregovaramo da se taj voz propusti", saopštio je Groisman.
I Organizacija za evropsku bezbednost i saradnju (OEBS) pregovara sa proruskim snagama da dozvole da voz, u koji su prenete žrtve udesa malezijskog aviona, bude prebačen na teritoriju pod kontrolom snaga ukrajinske vlade, saopštio je danas holandski premijer Mark Rute.
"Svi napori su usredsređeni da se taj voz prebaci na teritoriju koju kontrolišu ukrajinske vlasti", izjavio je Rute na konferenciji za štampu, a prenosi Rojters.
Boilng 777 kompanije Malejzijan erlajnz, koji je bio na letu Amsterdam - Kulala Lumpur, se 17. jula srušio na istoku Ukrajine, u regionu Donjecka, 60 km od ruske granice, odnosno u zoni sukoba proruskih snaga i ukrajinske vojske.
Poginulo je svih 298 putnika i članova posade - državljana 10 zemalja, među kojima 192 Holanđana i 10 Britanaca.
Izvučena 233 tela sa mesta nesreće
Izvor: RTV Pink, 20.Jul.2014
. . . Dosad su ukupno 233 žrtve pada malezijskog aviona izvučene s mesta nesreće, saopštio je zamenik ukrajinskog premijera Vladimir Groisman. .





