Izvor: Kurir, 21.Jan.2008, 13:00 (ažurirano 02.Apr.2020.)
ISPLATIĆE SE PŠENICA
NOVI SAD - Upravnik Odeljenja za strna žita pri novosadskom Institutu za ratarstvo i povrtarstvo akademik Srbislav Denčić poručio je ratarima da će im se dobro isplatiti sva ulaganja u proizvodnju pšenice, jer se i ove godine očekuje rast cena te žitarice na domaćem i svetskom tržištu.
Zahvaljujući povoljnim vremenskim prilikama, hlebno žito se na većini zasejanih površina aktivno razvija i, ukoliko ne bude jakih golomrazica, u dobrom stanju će dočekati predstojeće prihranjivanje, rekao je Denčić.
Napomena: Ova vest je automatizovano (softverski) preuzeta sa sajta Kurir. Nije preneta ručno, niti proverena od strane uredništva portala "Vesti.rs", već je preneta automatski, računajući na savesnost i dobru nameru sajta Kurir. Ukoliko vest (članak) sadrži netačne navode, vređa nekog, ili krši nečija autorska prava - molimo Vas da nas o tome ODMAH obavestite obavestite kako bismo uklonili sporni sadržaj.













