Izvor: B92, 13.Dec.2001, 13:00   (ažurirano 02.Apr.2020.)

INVALIDI CE TUZITI SAVEZNOG PREMIJERA

Beograd -- Predstavnici Udruzenja ratnih vojnih invalida najavili su da ce, ukoliko savezna Vlada ne ispuni njihove zahteve o isplati invalidnina, tuziti premijera Dragisu Pesica zbog, kako su naveli, zloupotrebe sluzbenog polozaja iz koristoljublja u nameri da invalidima nanese stetu. Predsednik Odbora za protest Aleksandar Mikulic izjavio je u cetvrtak na konferenciji za novinare da ce ratni i mirnodopski vojni invalidi pojedinacno podneti tuzbe i protiv drzave zbog ukradene majske invalidnine. >> Pročitaj celu vest na sajtu B92 << Mikulic je naglasio da majske invalidnine nisu isplacene, uz obrazlozenje da su krajem 2000. godine nadoknade dva puta placene za jedan mesec. "Bilo nam je receno da ce nam isplatiti invalidnine za novembar i decembar u zakonskom iznosu i da je u budzetu obezbedjeno 176 miliona dinara za te potrebe. Na kraju se ispostavilo da su obezbedili svega 76 miliona, da nece biti invalidnina za novembar i decembar usaglaseno sa zakonom, nego da ce oktobar, novembar i decembar biti umanjena za 15 odsto. Savezna vlada je svesno odlucila da ne primenjuje zakon. Nalozeno je zamrzavanje invalidskih primanja, sto je dovelo do ogromnog duga za koji racunam da ce do kraja ove godine iznositi oko 600 miliona dinara", kaze Mikulic.

Nastavak na B92...



Napomena: Ova vest je automatizovano (softverski) preuzeta sa sajta B92. Nije preneta ručno, niti proverena od strane uredništva portala "Vesti.rs", već je preneta automatski, računajući na savesnost i dobru nameru sajta B92. Ukoliko vest (članak) sadrži netačne navode, vređa nekog, ili krši nečija autorska prava - molimo Vas da nas o tome ODMAH obavestite obavestite kako bismo uklonili sporni sadržaj.