Izvor: S media, 20.Sep.2010, 23:14 (ažurirano 02.Apr.2020.)
IBM kupuje firmu "Neteca"
Američki kompjuterski gigant IBM je danas saopštio da je dogovorio preuzimanje kompanije za čuvanje podataka, "Neteca", za 1,7 milijardi dolara u gotovini.
U saopštenju IBM-a se navodi da ta firma nudi 27 dolara po akciji "Netece", što je oko 10 odsto više u odnosu na zaključnu cenu akcija te firme od petka od 24,60 dolara, prenela je agencija AP.
"Neteca", sa sedištem u američkoj saveznoj državi Masačusets, bavi se sortiranjem podataka uskladištenih na korporativnim serverima, što kompanijama pomaže u donošenju odluka o poslovanju.
(Tanjug)
Napomena: Ova vest je automatizovano (softverski) preuzeta sa sajta S media. Nije preneta ručno, niti proverena od strane uredništva portala "Vesti.rs", već je preneta automatski, računajući na savesnost i dobru nameru sajta S media. Ukoliko vest (članak) sadrži netačne navode, vređa nekog, ili krši nečija autorska prava - molimo Vas da nas o tome ODMAH obavestite obavestite kako bismo uklonili sporni sadržaj.













