Izvor: B92, 23.Sep.2014, 11:47 (ažurirano 02.Apr.2020.)
I u regionu pada prvi sneg
Prvi jesenji dan u Crnoj Gori počeo je snegom na Durmitoru, Sinjajevini i Bjelasici. I velebitski vrh Zavižan noćas je zabeleo.
Sneg je pao i u nekim nižim predelima, ali ne predstavlja smetnju za saobraćaj.
Osvežilo je u čitavoj Crnoj Gori, a jutarnja temperatura na Žabljaku pala je na svega koji stepen iznad nule.
Osetno je svežije i u Podgorici, kao i na primorju.
Državni hidrometeorološki zavod Hrvatske objavio je da je prvog dana >> Pročitaj celu vest na sajtu B92 << jeseni na Zavižanu izmereno četiri centimetra snega. Sneg je pao i na najvišim vrhovima Kamešnice i Dinare.
Za danas je najavljeno većinom sunčano vreme uz mogućnost kratkotrajnih lokalnih pljuskova u kopnenom delu Hrvatske. Najviša temperatura na kopnu biće između 14 i 19, a na Jadranu od 19 do 24 stepena.
I na Kopaoniku od jutros pada sneg.
Pao sneg na Durmitoru i Bjelasici
Izvor: Blic, 23.Sep.2014
Prvi jesenji dan u Crnoj Gori počeo je snegom na Durmitoru, Sinjajevini i Bjelasici...Sneg je pao i u nekim nižim predelima, ali ne predstavlja smetnju za saobraćaj. Osvežilo je u čitavoj Crnoj Gori, a jutarnja temperatura na Žabljaku pala je na svega koji stepen iznad nule. Osetno je svežije...









