Izvor: B92, 06.Mar.2012, 15:45 (ažurirano 02.Apr.2020.)
I Kalanovićeva glasala za bebe
Beograd -- Potpredsednica vlade Verica Kalanović potpisala peticiju "Glasaj za bebe" i naglasila da treba uraditi sve da se troškovi za podizanje dece svedu na minimum.
"Podržala sam potpisom akciju iz dva razloga. Najpre, kao majka dvoje dece, znam koliko je u materijalnom smislu teško podizati decu i treba uraditi sve da se troškovi smanje na minimum i da to nikako ne bude opterećujuće za normalno podizanje deteta", rekla je Kalanovićeva ispred štanda "Glasaj za bebe" na Terazijama.
>> Pročitaj celu vest na sajtu B92 << />
Ona je dodala da je akciju podržala i kao potpredsednica vlade, jer su rezultati prethodnog popisa poražavajući i pokazuju da je u Srbiji sve manje beba i da ona postaje jedna od najstarijih nacija u Evropi.
"Moj potpis je bitka za odluku da imamo nove bebe, ali je i bitka za manje troškove za normalno podizanje dece", podvukla je Kalanovićeva.
Potpisivanje inicijative "Glasaj za bebe", u kojoj se zalaže za ograničavanja trgovačkih marži na 10 odsto i ukidanje PDV-a na hranu i opremu za bebe, počelo je 2. marta u 50 gradova Srbije i trajaće do četvrtka, 8. marta.
Za tri dana više od 50.000 ljudi je potpisalo peticiju.
Inicijativu organizuje Fond B92 u saradnji sa Udruženjem "Roditelj", portalom "Bebac", servisom "Halo beba" i Mrežom organizacija za decu Srbije.






